1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Activision, Kanlı Kur’an Sayfaları İçin Özür Diledi

Activision, Kanlı Kur’an Sayfaları İçin Özür Diledi

Adsiz tasarim 10

Activision firması tarafından piyasaya sürülen Call of Duty: Vanguard oyunundaki Kanlı Kur’an görüntüleri gündeme gelmişti. İşte detaylar..

Kanlı Kur’an Sayfaları Gündeme Gelmişti

Twitter başta olmak üzere birçok sosyal mecrada ve forum siteleri üzerinde gündeme gelmişti.Kullanıcıların Activison firmasına bu hareketlerinden dolayı boykot çağrısında bulunurken, birçok oyuncu Call of Duty: Vanguard’ı ve diğer oyun serilerini oynamamak için çağrıda bulundu.

“Kanlı Kur’an Görüntüleri duyarsızcaydı.”

Activision, Call of Duty Middle East hesabı üzerinden yayınladığı twitte, görüntülerin “duyarsızca” oyuna yerleştirilmiş olduğunu kabul etti. Ardından bu şekilde durumların bir daha yaşanmaması için gerekli tüm adımları atacaklarını vurgulayarak şunları yazdı:

Kur’an sayfalarının saygısız bir şekilde yere saçılıp ve kana bulanmış halde gösterilmesi tepkilerin odağıydı. Olayın gündeme gelmesiyle birlikte kullanıcılar topluluk halinde Activison firmasına karşı birlik oldu ve boykot çağrısında bulundu. Firma içeriğin bulunduğu bölümleri oyundan kaldırmış olsa da, tepkiler tam olarak bitmiş değil.

Call of Duty: Vanguard
Activision, Kanlı Kur’an Sayfaları İçin Özür Diledi

 

 

Yazar Hakkında

İki kişinin bildiği, sır değildir

Yorum Yap