1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Apple AirPods Pro 2 Fiyat, çıkış tarihi, özellikleri Yayınlandı

Apple AirPods Pro 2 Fiyat, çıkış tarihi, özellikleri Yayınlandı

Apple2.

Apple’ın ikinci nesil AirPods Pro’dan ne beklenir?

AirPods Pro 2 uzun zamandır bekleniyordu. Apple analisti Ming-Chi Kuo 2020’de tahminlerini tahmin ettiğinden beri, kulaklık hayranları Apple‘ın son derece popüler AirPods Pro’yu nasıl güncelleyeceğini tahmin ediyor .

Mevcut AirPods Pro , iPhone veya iPad gibi popüler Apple cihazlarıyla sorunsuz eşleşmeleri ve gürültü engelleme ve şeffaflık modu gibi öne çıkan özellikleri sayesinde hala en iyi kablosuz kulaklıklar arasında yer alıyor . Apple‘ın yeni nesil kulakiçi kulaklıklarının çok fazla bir yükseltme olması beklenmiyor, ancak potansiyel olarak daha fazla sağlık odaklı özellikler ekleyebilirler.

Apple, AirPods Pro üretici yazılımının beta sürümünü yayınladı, böylece  Apple Geliştirici Programı  üyeleri, resmi olarak yayınlanmadan önce özellikleri test edebilirler. Bu bize AirPods Pro 2‘nin de mutlaka sahip olacağı gelecek özelliklere bir göz atmamızı sağlıyor. Eylül’ün “California Streaming” etkinliği ve Ekim’in “Unleashed” etkinliği çoktan geldi geçti, ancak teknoloji devinin bu sonbaharda birden fazla etkinliğe ev sahipliği yapması bekleniyor . AirPods Pro 2 o zamana kadar piyasaya sürülmemiş olsa da, bunu zaman gösterecek.

AirPods Pro 2 ile ilgili tüm söylentileri ve sızıntıları araştırdıktan sonra, olası çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve daha fazlası dahil olmak üzere şu ana kadar bildiğimiz her şeye bir göz atın. Şu anda orijinal kulakiçi kulaklıkları almak için kaşınanlara gelince, işte burada neden AirPods Pro‘yu satın almalısınız ?

Kara Cuma 2021 26 Kasım’a denk geliyor ve kulaklıklarda tonlarca mükemmel indirim fırsatı görmeyi bekliyoruz. En iyi indirimler için Black Friday’i beklemelisiniz.

APPLE AİRPODS PRO 2 FİYATI

 

Twitter sızıntısı @ LeakApplePro , AirPods Pro 2’nin 249 $ / 249 £ perakende fiyatıyla selefi ile aynı maliyete sahip olduğunu iddia ediyor. Bu, orijinal kulaklıkları alakasız hale getirir. AirPods Pro’nun daha ucuz üçüncü nesil AirPod‘lar (179 $/169 £’dan başlayan) ve AirPods Max (549 $ / 549 £) arasındaki orta nokta olduğunu görünce, Apple‘ın bu fiyata bağlı kalması mantıklı.

Bununla birlikte, AirPods Pro için 199 $ fiyatla giriş seviyesi bir kulaklık olacak bir AirPods Pro Lite söylentileri de var . Bu fiyat kablosuz kulaklık tutkunları için çok daha cazip olsa da, 199$’a kadar indirimli çok sayıda Apple AirPods Pro bulacaksınız . Türkiye fiyatı hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

APPLE AİRPODS PRO 2 ÇIKIŞ TARİHİ

Sızdıran FrontTron kısa süre önce AirPods Pro 2‘nin AirPods 3′ün çıkış tarihine benzer şekilde 2022’nin 3. çeyreğine kadar çıkmayacağını tweetledi. Bu, Ekim 2022 lansmanına bakabileceğimiz anlamına geliyor.

2021 yılında piyasaya Apple AirPods 3 set ile, en kısa sürede 2022 olarak yayınlayacak gibi görünüyor. Bloomberg’den Mark Gurman , 2022’ye kadar bir AirPods Pro donanım yenilemesi olmayacağına inanıyor. Ancak, 2022’de piyasaya sürüleceği söylenen OLED iPad Air’in son gecikmesiyle , ikinci nesil AirPods Pro her an ertelenebilir.

Kuo’ya göre ( MacRumors aracılığıyla), ikinci nesil AirPods Pro, “yenilikçi” sağlık izleme özellikleriyle gelecek yıl piyasaya sürülecek.
Tayvanlı medya şirketi Digitimes ve Japon blog  Mac Otakara‘ya göre, AirPods Pro 2‘nin Apple Etkinliği sırasında Nisan ayında piyasaya sürülmesi planlanıyordu . Ancak bu hiçbir zaman olmadı, yani bir sonraki AirPods Pro setinin biraz daha uzakta olabileceği anlamına geliyor , dahası 2022’nin başına doğru. Apple‘ın ilk AirPods çifti 13 Aralık 2016’da, güncellenmiş ikinci nesil AirPod’larla 20 Mart’ta geldi. 2019 ve üçüncü nesil AirPod’lar Ekim 2021’de çıkacak. Bundan yola çıkarak, bir sonraki AirPods Pro çiftinin Mart 2022’de piyasaya sürüleceğine inanmak için iyi bir neden var.

APPLE AİRPODS PRO 2 TASARIMI

Mac Otakara’ya göre , yeni AirPods Pro’nun şarj kutusu için daha kompakt bir tasarıma sahip olması bekleniyor, yeni kasası 46 mm yüksekliğinde ve 54 mm genişliğinde, ancak 21 mm kalınlığında kalacak. Esasen bu, kasayı biraz daha ince yapacak ve mevcut kasa 45,2 mm yüksekliğinde ve 60,6 mm genişliğinde olacak.

Apple Airpods 2
Apple Airpods 2 Tasarımı

Bloomberg’den önceki bir rapor , Apple’ın AirPods Pro 2’nin gövdesini keseceğini, yeni AirPods 3’ün ise mevcut AirPods Pro gibi daha kısa bir gövdeye sahip olacağını öne sürüyor.

Apple‘ın duyurulmamış Beats Studio Pro  kulakiçi kulaklıklarına benzer bir tasarıma sahip olmaları beklendiğinden, ikinci nesil kulakiçi kulaklıklara şimdiden bir göz  atabiliriz.

Apple‘ın kendisi tarafından iOS 14.6 ve tvOS 14.6 beta sürümünde sızdırılan (ve   süperstar NBA oyuncusu LeBron James tarafından ortaya çıkarılan ) Beats kulaklıklar, daha oval şekilli bir tasarıma sahip olsa da AirPods Pro‘lara benzeyen şarj kılıflarıyla tamamen sapsızdır.

AirPods Pro‘nun gövdesi büyük bir özelliğe ev sahipliği yapıyor; telefon görüşmelerini cevaplamak veya müziği kontrol etmek için bir tuş bulunacaktır. AirPods Pro‘da olduğu gibi sapı sıkmak yerine, belirli bir eylemi tetiklemek için elinizi yeni nesil AirPod‘ların üzerine getirebilirsiniz.

Apple Airpods 2
Apple Airpods 2 Tasarımı

 

AirPods Pro 2‘nin kasasına gelince, MacRumors , birkaç ince ayar ile benzer bir kasa tasarımını gösteren iddia edilen görüntüler aldı . Görüntü, “Xerxes” adlı bir kaynaktan geliyor, ancak sızıntılar söz konusu olduğunda henüz yerleşik bir geçmişe sahip değil. Rapora göre, kasanın altına yerleştirilmiş hoparlör delikleri olacak ve kasa için kullanılabilecek yeni bir “Find My” özelliği eklenecek. Kaynak, iOS 16’da tanıtılacağını iddia ediyor.

Bununla birlikte, kasanın yan tarafında kullanıcıların kayış eklemesi için metal bir halka olacak. Ek olarak, sızıntı yapan kişi AirPods Pro‘nun gövdeyi atmak yerine mevcut tasarımı koruyacağını iddia ediyor. MacRumors, görüntünün hiç doğru olmayabileceğini ancak Apple‘ın yeni nesil AirPod‘ları resmi olarak duyurana kadar, bunun bir nokta olduğunu belirtiyor.

APPLE AİRPODS PRO 2 ÖZELLİKLERİ

AirPods Pro 2’nin daha iyi pil ömrüne sahip olması, gürültü engelleme modunu iyileştirmesi ve “ortam ışığı sensörlerine” sahip olması bekleniyor. Bu son özelliğin, kan oksijen seviyenizi ölçebilecek ve kalp atış hızınızı tespit edebilecek olan fitness için olması bekleniyor . Bunu desteklemek için Kuo kısa süre önce AirPods Pro 2‘nin sağlık takibi de dahil olmak üzere “yenilikçi” özelliklere sahip olacağını belirtti .

Bloomberg, yeni nesil kulaklıkların hareket sensörleri ve fitness izleme teknolojisi ile donatılacağını bildirdi. Ortam ışığı sensörlerinin raporda bahsedilen hareket sansürleri olup olmayacağı kesin değil.

Dahası , Wall Street Journal‘a konuşan kaynaklar , vücut sıcaklığı dedektörleri, duruş izleme sensörleri ve işitme artırıcı özellikler de dahil olmak üzere yeni nesil AirPod‘lara başka sağlık özelliklerinin ekleneceğini söylüyor. Görünüşe göre Apple, kullanıcının iç kulaklarını analiz ederek vücut sıcaklığını tespit edebilen AirPods prototipleri tasarlıyor. Şirket ayrıca, AirPod‘ların kullanıcıları eğildikleri konusunda uyarmasına izin vererek, kulaklıklara duruş odaklı hareket sensörleri uygulayabilir.

Apple Watch‘ın sağlık ve zindelik için  hizmet vermesine çok benzer, bu nedenle kullanıcılar giyilebilir ürünü satın aldıklarında  üç ay ücretsiz alabiliyorlar , AirPods Pro 2 daha fitness odaklı olmak istiyor. Bununla birlikte, Apple’ın yaklaşmakta olan Beats Studio Pro kulaklıkları, Apple’ın kulaklık serisinin fitness yönünü de kapsar.

Apple, AirPods Pro‘nun pil ömrünü de artırabilir. Şu anda, 24 saate kadar övünüyorlar. Ancak TechRadar’ın belirttiği gibi kablosuz iletim standardını Bluetooth 5’e yükselterek daha iyi olabilirler .

Gürültü engelleme özelliği çoğu kişi tarafından tercih edilirken, AirPods Pro piyasadaki en iyisi değil. Birçoğu, Pro 2 modellerinin daha iyi gürültü engellemeye sahip olacağına inanıyor. Orijinal kulaklıklar piyasaya sürüldüğünde, birçok sahip, Apple‘ın gürültü engelleme kalitesini düşürerek Pro modellerinin ömrünü uzatmaya çalıştığına inanarak bir ürün yazılımı güncellemesinin özel özelliği daha da kötüleştirdiğinden şikayet etti.

Apple şimdi Apple Geliştirici Programı için beta üretici yazılımı güncellemeleri  yayınlıyor üyeler, yeni özelliklere bir göz atma imkanı sunuyor. Beta, FaceTime‘da uzamsal ses, Ortam Gürültüsünü Azaltma ve konuşmaların hacmini artırmak için Konuşma Arttırma da dahil olmak üzere yaklaşan bir ürün yazılımı güncellemesine ulaşmak için ayarlanmış iyileştirmeler içeriyor. Beta üretici yazılımı testi, yükseltilmiş AirPods Pro 2‘nin de neler sunacağını bekleyebileceğimize dair iyi bir gösterge veriyor.

İyileştirme için yer varsa, AirPods Pro 2‘yi piyasaya sürerlerse Apple bu özelliği kesinlikle geliştirecektir.

 

Yorum Yap