İlginizi Çekebilir
spotify coktu mu
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Apple Music Oyun Konsolları İçin Sinyali Verdi

Apple Music Oyun Konsolları İçin Sinyali Verdi

Apple Music Oyun Konsollari Icin Sinyali Verdi

Apple Music oyun konsolları için gelebilir. Ortaya çıkan yeni bilgiler, popüler müzik servisinin konsollara geleceğinin sinyalini verdi.

Apple Music oyun konsolları

Apple’ın müzik abonelik hizmeti Apple Music, oyun konsollarına geliyor. Özellikle geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bazı bilgiler, uygulamanın oyun konsolları için geliştirildiği haberini verdi. Uygulama oyun konsolları için listelenmiş olsa da henüz indirilemez.

Apple Music oyun konsollarına geliyor

Apple TV+, konsollar için zaten piyasaya sürüldü. Ayrıca uzun süredir konsollarda olan Spotify için yeni bir rakip ortaya çıkıyor. Apple Music ilk olarak geçen hafta kullanıcılar tarafından keşfedildi. Apple’ın müzik hizmeti, PS5’te Spotify’ın yanında bir müzik akışı seçeneği olarak göründü. Ancak uygulamayı indirmeye çalışan kullanıcılar bir hatayla karşılaştı.

Apple Music Oyun Konsolları İçin Sinyali Verdi

Bir önceki PS5 sunumunda Spotify’ın oyun oynarken arka planda kullanılabileceği bilgisi verilmişti. Aynı şey Xbox’ın yeni nesil konsolları için de geçerli. Konsolların gücü arttıkça oyunla birlikte farklı işlemler gerçekleştirebiliyorlar. Bunlardan biri arka planda müzik dinliyor.

Apple Music, müzik akışı bölümünde görünerek konsollara göz kırptı. Apple Music‘in tanıtım sayfasında “Apple Music uygulamasını destekliyorlarsa birçok popüler cihazda, akıllı TV’de ve oyun konsollarında Apple Music’i kullanabilirsiniz” denilse de daha sonra bu ifade değiştirildi. Oyun konsolları henüz demo sayfasında vurgulanmamıştır. Büyük olasılıkla Apple bunu bir sır olarak saklamaya çalışıyor.Apple Music’i desteklediğini söylemese de büyük ihtimalle 8. ve 9. nesil konsollar için gelecek.

Yazar Hakkında

Yorum Yap