1. Ana Sayfa
  2. Kripto Haberleri
  3. Bitcoin için Tüm Zamanların En Yüksek Haftalık Kapanışı Yaptı

Bitcoin için Tüm Zamanların En Yüksek Haftalık Kapanışı Yaptı

Bitcoin

Bitcoin (BTC) fiyatı hiç USD 65.000 işaretinin üzerinde geçmedi. Geçen hafta en yüksek seviyesine kapattı. Bitcoin sahipleri arasındaki yükseliş gerçekleşeceği hissi arttı ve birçoğu 2021’in geri kalanı için yükseliş tahminlerinin gerçekleşeceği konusunda iyimser konuşuyor.

Bitcoin Yükseliş Tahminleri

Pazartesi günü saat 10:48  BTC, gün için %2,1 ve son 7 gün için %4,5 artışla 66.026 USD’den işlem gördü. Fiyat, Pazar günü 65.500 USD civarındaki rekor haftalık kapanıştan bu yana yükseldi, ancak geçen haftanın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 USD’nin altında kalmaya devam ediyor .

Haftanın yüksek kapanış fiyatı, bazı kişilerin , popüler BTC stok akış modelinin (S2F) yaratıcısı PlanB‘nin yükseliş tahminlerini bu yıl için ulaşılabilir olarak gördüklerini söylemesine neden oldu.

Türkçeye çevirdiğimizde ise

“Yani, başka bir kripto düşüşü çağrısında bulunan ayıların ortasında ve 10k’ya gidiyoruz, BTC‘de tüm zamanların en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirdik […] Gerçekten yeşil 1-2 hafta geçirmeyi umuyorum. Kasım ayını PlanB tahminleriyle 98k’da kapatmak için ve ben bu konuda iyimserim,” diye yazdı Reddit‘in r/CryptoCurrency forumunda bir kullanıcı , BTC‘nin haftayı şimdiye kadarki en yüksek seviyesinde nasıl kapattığını gösteren bir grafik paylaşırken.

Bitcoin
Kaynak:Reddit

Teknik Analist TechDec’e Göre Bitcoin

Bununla birlikte, popüler teknik analist TechDec, tüm zamanların en yüksek haftalık kapanışına ek olarak , mevcut seviyenin de önemli bir sözde Fibonacci seviyesi olduğuna dikkat çekti .

Analist, geçmişte aynı şey olduğunda ne olduğunu gösteren bir tablo göstermeden önce, “BTC, 1.618 [Fibonacci seviyesi] logunun bir hafta üzerinde açıldı ve kapandı” diye yazdı.

Bitcoin
Kaynak: TechDev / Twitter

 

Yorum Yap