1. Ana Sayfa
  2. Kripto Haberleri
  3. Bitcoin Madenciliği Yapmak için 7 Adım

Bitcoin Madenciliği Yapmak için 7 Adım

Bitcoin Madenciligi Yapmak icin 7 Adim

Bitcoin madenciliği Yapmak için Öğrenmeniz Gereken 7 Adım

Bitcoin Madenciliği Her şey bir yurt odasında BitcoinBTC ) madenciliği ile başladı . Birkaç Coin  hobi olarak başlayan , dünya çapında yirmi endüstri ölçeğinde madencilik çiftliğine dönüştü. Operasyonlarımızı yeni bir endüstride ölçeklendirdiğimiz için, deneme yanılma yoluyla neyin işe yarayıp neyin yaramadığını keşfetmek zorunda kaldık , çünkü bunun için bir el kitabı yok.

Bizimki gibi çok sahalı, ölçekli bir operasyon oluşturmak kolay değil, ancak madencilik operasyonlarınızı başlatmak, sahip olduklarınızı ölçeklendirmek veya bir madencilik şirketine yatırım yapmak istiyorsanız, size yardımcı olmak için öğrendiğimiz en büyük 7 dersi burada bulabilirsiniz. sonraki hamlelerinize gidin.

1. Para kazanmak için (çok) para gerekir

Bir dizüstü bilgisayardan Bitcoin madenciliği yapabileceğiniz veya odanızda ve benimkilerde bazı madencilik teçhizatları kurabileceğiniz bir zaman vardı. Ancak bir kez daha madenciler daha fazla rekabet yarattı ve kârlı kalmak isteyenler operasyonlarını düzenlemek zorunda kaldı.

Yakında bir hobi madenci yurt odasında madenciliğe ayak uyduramadı, ancak kârlı kalmak için gece gündüz çalışan madencilik teçhizatlarıyla dolu bir depoya – veya depolara – ihtiyaç duydu. Sektörle birlikte ölçeklendik ve büyüdükçe büyümemizi önyükledik, ancak bugün katılmak isteyenlerin artık en alttan başlayıp yukarı doğru devam etme seçeneği yok. Bu, başlangıçtan itibaren sermaye yoğun projelere yatırım yapmak anlamına gelir.

Bitcoin madencilik

2. Uzun vadeli ilişkiler kurun

Bitcoin madenciliği endüstrisi hızla büyürken, gücü elinde tutan sadece birkaç kilit oyuncu ile hala çok konsolide. Örneğin, büyük ölçekli bir madencilik operasyonu, istediği satıcıdan sadece yeni donanım sipariş edemez. Bitcoin Madenciliği

Bu noktada donanım sağlayan yalnızca birkaç satıcı var ve üretim döngüleri , arzı sıkı bir şekilde kontrol eden birkaç yonga üreticisine dayanıyor – şu anda küresel bir yonga sıkıntısı yaşadığımızdan bahsetmiyoruz bile. Bu, başarının yalnızca verimli ve iyi yürütülen operasyonlara değil, aynı zamanda endüstride birçoğu uzun vadeli olacak ilişkiler kurmaya da bağlı olduğu anlamına gelir.

3. Operasyonel Verimliliği Alışkanlık Haline Getirin

Operasyonel verimlilikten bahsetmişken, büyük ölçekli madenciler, rakiplerine göre üstün olduklarında kârlı kalırlar. Bu, elektriği optimize etmek, en güncel donanıma sahip olmak ve bilgi işlem gücü kaybına neden olacak herhangi bir kesinti veya sorun yaşamamak anlamına gelir.

Operasyonel verimliliği bir öncelik haline getirin. Örneğin, Mart 2020’de Bitcoin 4.000 doların altına düştüğünde, birçok madenci belirsizlik ve oynaklıktan kurtulamadı ve zorlandı – yine de operasyonel verimliliğimiz sayesinde hayatta kaldık.

4. Yenilik yapmaktan asla vazgeçmeyin

Atasözü “yenilik yap ya da öl” dür. Veri merkezlerinin kârlı kalmak için güçlü ve hızlı kalması gereken Bitcoin madenciliğinde, yenilik yapmaya devam etmekten başka seçenek yok. En önemlisi, bu, ekipmanınızı güncel tutmak ve eskimesine izin vermemek anlamına gelir. Madencilik operasyonları, donanımın bir süreliğine yedek siparişte olabileceğinden, ekipmanı değiştirmeyi ve doğru zamanlamayı önceden planlamalıdır. Her türlü kesinti süresinin size mal olacağını unutmayın.

İnovasyon aynı zamanda, madencilik operasyonlarının yönetimi için özel olarak tasarlanmış yazılım programları oluşturmak gibi, şirketinizin çalışması için daha iyi ve daha verimli yollar yaratmak anlamına da gelir. Bu sektörde teknoloji size avantaj sağlayacak ve en küçük gelişme bile sizi rakiplerinizin önünde tutacaktır.

5.Konumunuzu akıllıca seçin

“Konum, konum, konum” diyorlar. Bitcoin herhangi bir yerde çıkarılabilse de, büyük ölçekli madencilik operasyonlarının çeşitli nedenlerle mağaza kurarken konumlarını göz önünde bulundurması gerekir. Tüm lokasyonlar aynı fiyatlara aynı elektrik kaynaklarını sunmayacak, bu nedenle madencilerin sadece bol ve ucuz elektriğe sahip değil, aynı zamanda elektriğin yeşil ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için de yerler bulmaları gerekiyor.

İlgili: Havayı temizlemek: Yenilenebilir kaynaklı Bitcoin sağlıklı enerji geleceği sağlayabilir

Son olarak, siyasi rüzgarların bir gecede değişmeyeceğini ve son zamanlarda Çin ve İran’da olduğu gibi tüm operasyonların kapatılacağını bildiğiniz Bitcoin madencilerini cesaretlendiren bir yere gidin .

6.Vakit nakittir

Bunu zaten söyledim, ancak zaman gerçekten nakittir ve bilgi işlem gücündeki herhangi bir kesinti veya gecikme maliyetli olabilir. Bu, donanım yükseltmeleri üzerinde büyük operasyonel kontrole, madencilik teçhizatlarına hizmet vermek için bir plana ve operasyonları verimli bir şekilde yönetebilen yazılımlara sahip olmak anlamına gelir. Aynı zamanda yaratıcı olmak anlamına da geliyor: 2015’te madencilik donanımı sevkiyatları için aylarca beklemenin gelirimizi azaltacağını biliyorduk. Bu yüzden makineleri bize daha hızlı ulaştırmak için 747’leri kiraladık ve bu da standart nakliye nedeniyle kaybedilecek milyonlarca ekstra gelir elde etmemizi sağladı.

Bunlar, yalnızca almaya istekli olmanız değil, aynı zamanda operasyonlarınız hakkında almayı bilecek kadar bilgili olmanız gereken hesaplanmış hareket türleridir.

7. Ölçek her şeydir

Son olarak, ölçek her şeydir. Daha önce söyledim, artık en alttan başlayıp yukarı çıkamazsın. Bunun yerine yarış, olabildiğince büyük olmaktır, çünkü ölçek doğrudan gelirle ilişkilidir: Ne kadar büyükseniz, o kadar fazla kâr elde edersiniz.

Daha İlerisi İçin ; 

“Daha büyük, daha iyi, daha hızlı” terimi gerçekten Bitcoin madenciliği için geçerlidir, bu nedenle strateji oluşturmaya, zaman ve para yatırmaya, problem çözmeye ve risk almaya hazır değilseniz, o zaman başka bir sektör sizin için olabilir.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir ve okuyucular bir karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap