1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Microsoft, Bu Uygulamayı Pc’ye Zorunlu Kıldı

Microsoft, Bu Uygulamayı Pc’ye Zorunlu Kıldı

Screen Shot 2021 10 27 at 22.14.55

Microsoft’un yeni yayınladığı güncelleme ile Windows 10 işletim sistemi üzerinde PC Health Check uygulamasını yüklemeniz gerekiyor .

Yeni Windows 10 güncellemesini yayınlayan Microsoft, bu hafta itibarıyla tüm bilgisayarlara PC Health Check uygulamasının yüklenmesini zorunlu hale getirdi.

Windows Update üzerinden gelen güncellemeyi yaptığınızda herhangi bir ifade ile karşılaşmadan uygulama yüklenir. Şu anda Windows 10 kullanıcılarının uygulamanın yüklenmesini engellemek için yapabileceği bir şey yok.

Microsoft, PC Sağlık Kontrolü kurulumunu zorunlu hale getirdi

Microsoft tarafından yayınlanan KB5005463 adlı yeni güncelleme ile Windows 10 kullanıcılarının PC Health Check adlı uygulamayı yüklemeleri istendi. Daha önce Windows Insider‘ın resmi internet sitesinde uygulamayı seçenek olarak sunan Microsoft, şimdi PC Health Check kurulumunu zorunlu hale getirdi.

PC Sağlık Kontrolü ne yapar?

PC Health Check uygulaması, Microsoft tarafından yayınlanan ve kullanıcıların Windows 11’i yükleyip yükleyemeyeceğini analiz eden bir programdır . Yükseltilip yükseltilmeyeceğini kontrol edebilirsiniz.

Daha önceki dönemlerde Microsoft’un resmi internet sitesi üzerinden indirilen programın yeni Windows 10 güncellemesi ile her bilgisayara yüklenmesi gerekiyor. Bu aşamada güncelleme yaptıktan sonra programın kurulmadığından emin olamazsınız. Ancak, Program Ekle/Kaldır ve Uygulamalar ve Özellikler sekmelerinden programı kaldırabilirsiniz.

Peki siz Microsoft ve PC Health Check tarafından yayınlanan bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Yazar Hakkında

Yorum Yap