İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Minecraft Sevenlere Game Pass Müjdesi!

Minecraft Sevenlere Game Pass Müjdesi!

minecraft hayranlarina game pass mujdesi1 1

Son zamanlarda adını eklediği popüler oyunlar ve özellikler ile duyuran Game Pass’e popüler bir seri daha geliyor. Hepimizin hayatında en az bir kez açıp oynadığı veya izlediği efsane oyun Minecraft, ana sürümü ve iki yan sürümü ile birlikte Game Pass’e ekleniyor.

En popüler oyunlardan biri olan Minecraft açıkladığı bu kararla hayranlarının sevgisini bir kez daha kazandı. Minecraft Live 2021 etkinliğinde yapımcı firma Mojang tarafından yapılan bu müjdeli haberle beraber 3 farklı Minecraft sürümünün platforma geleceği doğrulandı.

Kasım ayında eklenmesi beklenen bu üçlü paketteki ilk oyun geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve büyük beğeni toplayan Minecraft Dungeon. Bunun yanında Minecraft’ın Java ve Bedrock olmak üzere iki versiyonu var. Özellikle Java sürümü mod yükleme ve oluşturmaya çok açık olurken Bedrock sürümünde çapraz platformlarda oyunu oynayabiliyorsunuz. Yani iki versiyonun da kendi çapında artı ve eksileri bulunmakta. Fakat Mojang yaptığı açıklamada bu üç oyunun birbiriyle bağlantılı olmayacağını ve platform geçişi yapılamayacağını da açıkladı. Yani üçü arasında ortak bir çapraz platform desteği olmayacak. Bu da tüm herkesin tek bir cihaz türünden bağlanması gerektiği anlamına geliyor. Bu özelliğin zaten olmadığı ve olmayacağı önceden duyurulsa da Game Pass’e özel bir şeylerin olabileceği düşünülüyordu. Fakat firma aynı duyuruyu tekrarlayarak platform desteğinin olmayacağının tekrar altını çizmiş oldu.

Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bu gelişme Xbox’ı ve Minecraft’ı olumlu etkileyecek midir?

Minecraft

Yorum Yap