1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. PUBG: New State Hakkında Bilinenler!

PUBG: New State Hakkında Bilinenler!

1

PUBG‘nin yeni ve beklenen oyunu New State önümüzdeki hafta yapılacak son testlerden ve oynayışlardan sonra 11 Kasım’da, 28 ülkede, piyasaya sürülecek. İşte New State hakkında tüm bilinenler:

2017’de PC ve mobil için çıkarak hızlı bir şekilde yükselen ve hala milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynanan PUBG, bir süredir mobil platforma çıkacağı yeni oyunu New State hakkında çalışıyordu. 17 farklı dilde ve tamamen ücretsiz ( oyun içi satın alımlar olacak ) piyasaya sunulacak oyun son derece yeni teknolojilerle geliyor. Orijinal oyunun aksine günümüzden tam 30 yıl sonra yani 2051 yılında geçecek New State, oyunculara yeni araçlar, silahlar, haritalar ve birçok yeni mekanik sunacak.

Yapımcı firma KRAFTON CEO’su CH Kim, gösterim sırasında “PUBG: NEW STATE, PUBG IP’sinin özünü miras almaktadır ve küresel pazarda başlı başına bir rekabet gücüne sahip olacaktır,” dedi ve “KRAFTON, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların keyif alacağı oyunlar üretmeye devam edecek. Oyunların en güçlü medya türü olacağı inancına dayalı olarak kapsamlı bir deneyim sunmaya kararlıyız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Battle Royale oyunlarına yeni soluk getireceğini söyleyen firma, grafik ve optimizasyon kalitesi olarak oldukça iddialı. Öyle ki yayınladıkları fragman da bunun göstergesi. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Oyunun özellikleri ise kreatif direktör Daehun Kim tarafından anlatıldı. Kim; PUBG: NEW STATE’in silah özelleştirmesini, drone mağazasını ve eşsiz bir oyuncu toplama sistemini içeren fakat sadece bunlarla sınırlı olmayan orijinal oynanış özellikleri aracılığıyla battle royale türünü daha da ileriye taşımayı hedeflediğini belirtti. Ayrıca PUBG: NEW STATE, piyasaya çıktığında gelecekte geçen Troi ve Erangel dahil olmak üzere dört benzersiz haritaya sahip olacak. Oyun ayrıca yeni içerik, geliştirilmiş oynanış ve oyun dengesi ve eğlencesine odaklanan sezon sistemi düzenli olarak güncellenecek.

Bunların yanında oyunu daha adil ve keyifli hale getirmek için hile sistemleriyle ilgili de açıklama yapıldı. PUBG Studios’tan Hile Karşıtı Birimi Başkanı Sangwan Kim, KRAFTON’un izinsiz program, emülatör, klavye ve fare kullanımını yasaklayacağını ve hileyi önlemek ve oyunun kodunu korumak için saldırıları tespit edip kısıtlayacağını belirtti. 

Son olarak şirket çevrimiçi gösterimde PUBG: NEW STATE’in iOS ve Android cihazlarda ön kayıt sayısının 50 milyonu geçtiğini açıkladı.  Bu da ne kadar çok kişi tarafından beklendiğini bir kez daha göstermiş oldu.

Peki siz New State hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bekleneni verecek mi?

Yorum Yap