İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Satoshi Nakamoto’nun Kimliği Hakkında Önemli Açıklama

Satoshi Nakamoto’nun Kimliği Hakkında Önemli Açıklama

Satoshi Nakamotonun Kimligi Hakkinda Onemli Aciklama

Çevrimiçi ödeme sistemi PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel, Miami’de düzenlediği bir konferansta Bitcoin’in yaratıcısının Satoshi Nakamoto kim olduğu hakkında bir açıklama yaptı

Satoshi Nakamoto’nun Kimliği Hakkında

Kripto para devi Bitcoin cüzdanları, 64 milyar doların üzerinde 1 milyondan fazla Bitcoin tutar. Bununla birlikte, Bitcoin’in yaratılışının kimliği hala belirsizdir. Bitcoin’in anonim mucidi Satoshi Nakamoto‘nun kimliği tüm dünyada merak uyandırıyor. Konuyla ilgili her gün çeşitli iddialar ortaya atılıyor.

Facebook’un ilk yatırımcılarından Peter Thiel de Satochi Nakamoto’nun kimliği hakkında açıklama yaptı. Thiel, “Onun hakkında ipucu arasaydım, Anguilla’da başlardım” dedi.

“Satoschi E-Gold toplantısındaydı”

Miami’de bir konferansta konuşan Peter Thiel, 2000 yılında E-Gold’un tartışıldığı toplantıya katılanlar arasında Satoshi Nakamoto’nun da olduğunu iddia etti. “E-Gold LTD’nin kuruluşu için Şubat 2000’de Anguilla’da yaklaşık 200 kişiyi bir araya getirdik. Merkez bankalarını çökertmek ve o sahilde devrimi başlatmak istedik. Planımıza göre PayPal, E-Gold ile de çalışabilecekti. Bütün merkez bankalarının sonunu getirecektik ama olmadı. Sanırım Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto da o toplantıdaydı. Aslında o görüşmeden ve sonrasında yaşananlardan, bir şirketiniz ve kimliğiniz olmaması gerektiğini anladığını öğrendi. ” dedim.

İlerleyen yıllarda Satoshi’nin kimliğini araştırmadığını belirten Thiel, “Bu konuda çok fazla spekülasyon var, bence bu durum kripto para sektörünü olumsuz etkiliyor. O toplantıya kimlerin katıldığını araştırmadım. Ama Satoshi biliniyorsa, hükümet onu tutuklardı. ” ilan etti

Yazar Hakkında

Yorum Yap