İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. ‘Squid Game’2. Sezon: Bildiğimiz Her Şey

‘Squid Game’2. Sezon: Bildiğimiz Her Şey

netflix squid game dizisi gercege donusuyor

2. Sezon Geliyor

Son zamanların en çok izlenen dizisi Squid Game 17 Eylülden  bu yana dünyayı kasıp kavurdu ve 1 numaraya ulaştı.10 günde 90 ülkede 1. oldu ve yayıncının şimdiye kadarki en büyük İngilizce olmayan şovu oldu.Dizi, yayınlanmasından bir aydan kısa bir süre sonra eski rekor sahibi Bridgerton’ı geride bırakarak Netflix‘in gelmiş geçmiş en büyük dizisi haline geldi ve Netflix için 900 milyon dolar değerinde olduğu düşünülüyor .

Sürükleyici dizi , hepsi büyük borçlarla karşı karşıya olan 456 kişinin 38 milyon dolarlık bir ödemeyle hayatlarını kumar oynadığı ölümcül, Battle Royale tarzı bir Oyunu tasvir ediyor .Öncül milyonlarca izleyiciyi kendine çekerken, ustalıkla yazılmış karakterler ve ne yapardın ikilemleri, hayranların teorileri değiş tokuş etmesine ve benzer şovlara göz atmasına neden oldu .

'Squid Game'2. Sezon: Bildiğimiz Her Şey
2. Sezon Geliyor

Squid Game’de 2.Sezon İçin Bizleri Neler Bekliyor ?

Sezon 2 devam ediyor! Variety‘ye göre yaratıcı Hwang Dong-hyuk, dün gece Los Angeles’ta bir gösterime ve Soru-Cevap’a katılırken hit dizinin ikinci sezonunu planladığını doğruladı .

“İkinci sezon için çok fazla baskı, çok fazla talep ve çok fazla sevgi vardı. Bu yüzden neredeyse bize başka seçenek bırakmadığınızı hissediyorum! Ama gerçekten ikinci bir sezon olacağını söyleyeceğim. Şu anda kafamda. Şu anda planlama sürecindeyim” dedi.

Hwang‘ın onayının yanı sıra, Netflix henüz resmi bir yenileme duyurmadı. Bununla birlikte, Squid Game , akış devinden bir yenileme alan ilk Kore şovu olmayacaktı. Hem tarihi zombi draması Kingdom hem de lise romantizmi Love Alarm ikinci sezonları aldı ve Kingdom‘ın bu yıl bir yan filmi bile var.

Duyuru yakında gelirse, Sezon 2 galası için epeyce bir bekleyiş olacaktır. Squid Game ilk olarak 2019’da duyuruldu ve yapımın tamamlanması iki yıl sürdü. Yani en iyimser zaman çizelgesiyle bile, 2. Sezon muhtemelen 2023’ün başlarına kadar gelmeyecek.

'Squid Game'2. Sezon: Bildiğimiz Her Şey
2. Sezon Geliyor

Squid Game’in ikinci sezonu konusu ne olurdu ?

Squid Game 1. sezon, tam bir Oyunu kapsıyordu ve Seong Gi-hun (Lee Jung-jae) 456 milyar wonluk ödülle ortaya çıktı. Bir yıl sonra, Gi-hun, başka bir oyuncuyu işe alan Satıcıyla (Gong Yoo) karşılaştığında Oyunun yeniden başlamak üzere olduğunu keşfeder. Amerika’ya doğru yola çıkmadan hemen önce Gi-hun, Oyunu bir kereliğine kapatma umuduyla Kore’de kalmaya karar verir.

Son sahnede, Gi-hun’un hikayesinin devam edeceğini uman hayranlar var ve gizli, çok uluslu ölüm Oyununu kapatmak için başkalarıyla bir araya geliyor. Gi-hun’un muhtemel dönüşü dışında her şey havada uçuşur. Bölüm 2’de onu geri çevirdikten sonra polisi kendi tarafına çekmeye çalışabilir ya da zengin VIP’leri ve oyun ustalarını alacak kadar travmalarını atlatmış ya da geçirmemiş daha fazla geçmiş oyuncu bulabilirdi.

Ayrıca Kore’deki bir sonraki Oyun’un devamının geleceğinin garantisi de yok. Sezon 1, dünyanın her yerinde, birden fazla ülkeden zengin adamların sonuçlar üzerinde kumar oynadığı ölümcül Oyunların olduğunu ortaya çıkardı. İlk Oyun muhtemelen Kore’de kurulmuş olsa da, Oh Il-nam (Oh Young-soo) dahil olduğundan, başka bir ülkenin Oyunu gelecek sezonun konusu olabilir.

Oyuncular ve ekip, Squid Game ikinci sezonu hakkında ne dedi ?

Yazar-yönetmen Hwang Dong-hyuk bir Variety röportajında konuyu açtı ve burada ilk sezonu tek başına yazmanın kendisinden çok şey aldığını açıkladı. Hwang, onlarca yıllık kariyerinde çoğunlukla filmler yaptı ve Squid Game ilk draması oldu.

“Eski günlerimde, yaratıcı meyve sularının akması için yarım şişe soju (Kore likörü) içerdim. Artık bunu yapamam” dedi. “Yazmak (‘Kalamar Oyunu’) bir film değil dizi olduğu için benim için normalden daha zordu. İlk iki bölümü yazıp yeniden yazmak altı ayımı aldı.

Hwang, doğrudan ikinci sezona geçmeyi planlamadığını söyledi. Bunun yerine, çıkışa 2. Sezon üzerinde çalışmadan önce filmlere dönebileceğini söyledi. Variety, şu anda nesiller arası bir savaş öncülü olan “KO Club” adlı bir film yazdığını bildirdi.

“‘Squid Game 2’ için iyi geliştirilmiş planlarım yok. Düşünmek bile çok yorucu. Ama ben yapsaydım kesinlikle tek başıma yapmazdım. Bir yazar odası kullanmayı düşünürdüm ve birden fazla deneyimli yönetmen isterim” dedi.

Neyse ki, dizinin tarih yazan popülaritesi ile Hwang, dizinin hikayesinin nereye gidebileceğine dair yeni bir ipucu verdi. The Times ile yaptığı bir röportajda , yeni sezonun Oyundan canlı çıkmak için diğer karakterlerden biri olan Ön Adam’ı (Lee Byung-hyn) takip edebileceğini önerdi.

“Birinci sezonu yazarken, ikinci sezonda bir tane yapabilirsem olabilecek hikayeleri düşündüm – biri Frontman’in hikayesi olurdu,” dedi eski polis ve Oyunun başkanının adını bırakarak. .

“Polis memurlarıyla ilgili sorunun sadece Kore’deki bir sorun olmadığını düşünüyorum. Küresel haberlerde, polis gücünün harekete geçmekte çok geç kalabileceğini görüyorum. yeterince hızlı davranmıyorlar. Bu, gündeme getirmek istediğim bir konuydu. Belki ikinci sezonda bunun hakkında daha fazla konuşabilirim.”

Hwang ayrıca The Hollywood Reporter’a 2. Sezon için çok fazla hayran talebi olmasına rağmen, bunun aynı zamanda yararlanabileceği çok fazla ilham kaynağı olduğu anlamına geldiğini söyledi.

“İkinci sezonu bekleyen çok büyük bir izleyici kitlesiyle şu anda üzerimdeki baskı çok büyük. Tüm bu baskılar nedeniyle, başka bir sezon yapıp yapmama konusunda henüz karar vermedim” dedi. “Sanırım şu anda bununla boğuşuyorum – bunu sadece büyük bir baskı olarak görmemeliyim, aldığım tüm bu sevgi ve desteği, alabileceğim büyük bir ilham kutusu olarak düşünmeliyim. ikinci sezon için kaldıraç” diye devam etti.

'Squid Game'2. Sezon: Bildiğimiz Her Şey
2. Sezon Geliyor

Ekim ayının sonlarında The Guardian’a konuşan ,Hwang , Netflix ile kendisinin ikinci sezon hakkında görüştüklerini doğruladı . “Tabi ki konuşulur. Bu kaçınılmaz çünkü çok başarılı oldu. bunu değerlendiriyorum. Kafamda çok üst düzey bir resim var ama hemen üzerinde çalışmayacağım. Gerçekten yapmak istediğim bir film var. İlk önce hangisini yapacağımı düşünüyorum. Netflix ile konuşacağım” dedi.

Seong Gi-hun’u oynayan Lee Jung-jae, ikinci bir sezon için hazır görünüyor. New York Times’a , karakterinin bir sonraki adımda yapabileceği birçok olasılık olduğunu söyledi . “Bu çok zor bir soru çünkü hikaye herhangi bir yöne gidebilir ve Gi-hun’un bazı duyguları çok karmaşık. O çok ilgi çekici bir karakter. Sanırım gidip oyunun yaratıcılarını cezalandırmaya çalışabilir. Ya da yapabilirdi. yeni yarışmacıların oynamasını engellemeye çalışın. Ya da oyuna tekrar katılmayı deneyebilir. Bu noktada hiçbir fikrim yok.”

Popüler bir hayran teorisi sorulduğunda, Gi-hun’a Ön Adam’ı değiştirme ve oyunu çalıştırma şansı verilebileceği sorulduğunda, Lee, “Birincisi, asla kimsenin ölmesine izin vermeyeceğim! bu yönde gitmek, Gi-hun Oh Il-nam, [Oh Yeong-su oynadığı] eski adam gibi bir pozisyonda sona ereceğini. Ama bu “The Deer Hunter” uygun karakter yapısına biliyorum Christopher Walken asla oynar oyundan çıkar, değil mi? Böyle olabilir.”

 

Yorum Yap