1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Valve, Steam Deck için Yeni bir Half-Life Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Valve, Steam Deck için Yeni bir Half-Life Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Valve Steam Deck icin Yeni bir Half Life

Valve, Steam Deck için Yeni bir Half-Life Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Half-Life 2: Episode 2‘nin gelmesinden yaklaşık on beş yıl sonra Valve’ın şu anda Half-Life 3 üzerinde çalıştığına dair söylentiler var, o kadar uzun süredir spekülasyon yapılıyor ki bir meme haline geldi.

Half-Life: Alyx-Valve  Network yaratıcısı Tyler McVicker ( PCGamesN aracılığıyla ) sonunda ima edildiği gibi Gordon Freeman’ın geri dönüşünü görmeyi umut edenler için ne yazık ki Valve bunun yerine Half-Life evreninde belirlenen diğer projeler üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri, Left 4 Dead, Alien Swarm ve RTS oyunlarının unsurlarını birleştiren bir FPS/RTS-hibrit kooperatifi olan Citadel kod adına gider. McVicker bunu bir “nostalji şenliği” olarak tanımlıyor.

Citadel’in, nasıl kontrol edildiğine bağlı olarak Steam Deck düşünülerek yaratıldığı söyleniyor. Sunucu, “Steam Destesinin neler yapabileceğini en iyi şekilde göstereceğini” söyledi.

Valve’in Steam Deck’ini neredeyse iki ay geciktirmesi ve şirket çalışanlarının birçoğunun merakla beklenen el cihazına yeniden atanmasıyla Citadel’in 18 ila 24 ay daha gelmesi beklenmiyor. McVicker, “Valve’de herhangi bir geleneksel fare ve klavye FPS’si gerçekleşmiyor” dedi.

McVicker ayrıca “mekanik test aşamalarında” olan Half-Life: Alyx‘in VR tabanlı devamı olması beklenenlerden de bahsetti. Bununla birlikte, Valve’ın “PC’deki VR platformuyla artan bir iç hayal kırıklığı” hissettiğini ve şirkette “giderek daha az insan bu donanım tabanında çalışmaya devam ettiğini” iddia ediyor.

YouTuber, bilgilerin çoğunun düzenli olarak güncellenen Valve yazılımının veri madenlerinden geldiğini söylüyor ve hatta neredeyse herkes Valve’in Half-Life 3 üzerinde çalışmadığını bilmesine rağmen raporun bir tuz tanesi ile alınması gerektiği konusunda uyarıyor.

Half-Life yakın zamanda tüm zamanların en iyi video oyunlarından biri olarak aday gösterildi, ancak Dark Souls’a yenildi. Aynı ödül şovunda şimdiye kadarki en büyük donanım parçası kategorisi de vardı – bu ödülü neyin kazandığı konusunda sürpriz yok .

Yazar Hakkında

Yorum Yap