1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. WhatsApp Android Kullanıcıları İçin Yeni Özelliği Sundu

WhatsApp Android Kullanıcıları İçin Yeni Özelliği Sundu

WhatsApp Android Icin Yeni Ozelligi Sundu

WhatsApp‘ın, WhatsApp Yeni Özellik kullanıcıların son görülmelerini, durumlarını ve profil resimlerini belirli kişilerden gizlemelerine olanak tanıyan birkaç yeni özellik ve kullanıcıların sesli notu kendi telefonlarına göndermeden önce dinleyebilecekleri bir özellik üzerinde çalıştığı söyleniyor. kişiler. Her iki özellik de şu anda beta aşamasında ve WhatsApp izleyici WABetaInfo’ya göre WhatsApp‘ın gelecekteki bir yapısında kullanıma sunulacak .

WhatsApp Android

Belirli kişilerden son görülme, durum ve profil resmini gizleme yeteneği, şirketin Facebook’a ait anlık mesajlaşma uygulamasında zaten mevcut olan gizlilik özelliklerinin uzantısı olarak gelir. Şu anda, WhatsApp , kullanıcıların, kimlerin görüntüleyebileceğini seçme seçeneği olmadan, profil resmini, durumunu ve tüm kişiler için aynı anda en son görülmelerini gizlemelerine olanak tanır.

Şimdi, WhatsApp‘ın, kullanıcıların durumlarını ve resimlerini kimden gizlemek istediklerini seçmelerine olanak tanıyan yeni gizlilik ayarlarını test ettiği tespit edildiğinden bu durum değişecek şekilde ayarlandı. Özellik, hem Android hem de iOS’un beta sürümlerinde test ediliyor. WhatsApp şu anda kullanıcılara üç seçenek sunuyor – Durumlarını, Profil Resmini ve ‘Herkes’, ‘Kimse’ ve ‘Kişilerim’de Son Görülmelerini göstermek için. WABetaInfo’daki rapor  şimdi, WhatsApp’ın ‘Kişilerim… Hariç ‘ olacak yeni bir seçenek ekleyeceğini ve kullanıcıların son görülme durumlarını ve profil resimlerini kimden gizleyeceklerini seçmelerine izin vereceğini söyledi. WABetaInfo raporu özelliği nasıl çalışacağını göstermez WhatsApp, ancak Facebook’a ait mesajlaşma uygulamasındaki gizlilik ayarlarına eklenen yeni seçeneğin ekran görüntüsünü paylaştı.

WhatsApp Yeni Özellik WABetaInfo , özelliğin şu anda geliştirme aşamasında olduğunu ve gelecekteki bir yapı ile kullanıma sunulacağını söyledi.

Bunun dışında, WhatsApp yakında kullanıcılarının sesli mesajları önizlemesine ve duraklatmasına izin verecek. Bu özellik, uygulamanın kullanılabilirliğini artıracaktır. Bu işlev güncellendiğinde sesli mesajı duraklatabileceksiniz. Önceden, uygulama sesli not kaydederken duraklamıyordu.

Bununla birlikte, sesli not kaydederken WhatsApp dalga formlarını gösterecektir. WABetaInfo’ya göre , bu yeni özelliğin geliştirilmesi hala erken aşamada ancak Android ve iOS’ta beta testi için hala mevcut. Özelliğin resmi sürümüne kadar, sesli notunuzu göndermeden önce önizlemenin kolay bir yolu var: WhatsApp sesli notunuzu göndermeden duymak için , anlık mesajlaşma uygulamasını başlatın ve göndereceğiniz sohbete gidin. sesli not. Kilitlemek için ses kaydı seçeneğini yukarı kaydırın, böylece kayıt sırasında parmağınızı ses düğmesinin üzerinde tutmak zorunda kalmazsınız.

Kayıt başladığında, sesinizi kaydedin ve bittiğinde WhatsApp’ın ana sayfasına dönmek için geri düğmesine dokunun . Sesi yanlışlıkla yayınlamamaya dikkat edin. Geri düğmesine basma konusunda endişelenmeyin; sesiniz silinmez. Sesi paylaşmak istediğiniz sohbete dönün, ses klibi sizin için hazır olacaktır. Sesinizi dinlemek için oynat düğmesini kullanın. Her şey yolunda görünüyorsa, gönder düğmesine basın. Sesinizi yeniden kaydetmek isterseniz, çöp kutusu simgesine dokunarak bile silebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap