1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. WhatsApp Yeni Güncelleme İle Son Görülmenizi Belirli Kişilere Kapatabiliceksiniz

WhatsApp Yeni Güncelleme İle Son Görülmenizi Belirli Kişilere Kapatabiliceksiniz

whats

Whatsapp Son Görülme Durumu Güncellemesi

Kısa süre önce Meta olarak yeniden adlandırılan Facebook‘a ait olan şirket, teknoloji dünyasındaki rekabet arttıkça WhatsApp‘ın pazarda güçlü bir şekilde tutunmasını sağlamak için bazı temel özellikler üzerinde çalışıyor. Son raporlara göre, teknoloji devi şu anda kullanıcıların ‘Son Görülmelerini’ belirli kişilerden gizlemelerini sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor.

Son görülme durumu, konuşmanın en üstünde, kişinin adının altında bulunur. Bir kişinin en son ne zaman çevrimiçi görüldüğünü veya en son ne zaman aktif olduğunu size söyler. Bu noktada, son görülen seçeneği tamamen devre dışı bırakma seçeneğine sahipsiniz. Ancak, bu seçenek tüm kişileriniz için uygulanır.

Şu anda, belirli kişiler için son görülmeyi devre dışı bırakmanıza izin veren bir seçenek bulunmamaktadır. Ancak, seçeneği “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç kimse” olarak ayarlayabilirsiniz. Yeni değişiklik, yakın gelecekte kullanıma sunulacak olan WhatsApp‘ın beta sürümünde fark edildi .

Raporlara göre, karışımın bir parçası olmak için yeni seçenek, kullanıcıların “Son Görülme” zaman damgalarını kimden gizlemek istediklerini özel olarak seçmelerine olanak tanıyan “Hariç Kişilerim…” seçeneğidir.

WhatsApp Güncellemesi
Son Görülme

Anlık mesajlaşma platformu, belirli bir grup insandan ‘Son Görülme‘ durumunu gizleme seçeneğine sahip Android kullanıcıları için WhatsApp‘ın bir bahis sürümüne zaten sahiptir. Özellik bu noktada birkaç” aydır aktif olarak geliştiriliyordu ve şimdi rapora göre beta programının bu bölümünün bir alt kümesi için yayında. Şirket, WhatsApp‘ın beta sürümünü kullananlara ilk erişim izniyle özelliği aşamalı olarak yayınlayacak, daha sonra özellik, uygulamayı kullanan dünyadaki herkes için kullanıma sunulacak.

WhatsApp Ne Yapacak

Ne yapacak? Yeni özellik, WhatsApp‘taki kullanıcıların ‘Son Görülme’ durum setlerini kişilerindeki belirli kişilere görünür olarak ayarlamasına izin verecek. Kullanıcıların, bir kullanıcının son etkin zamanını ve tarihini gösteren ‘Son Görülme’ bilgilerini paylaşmak istedikleri kitleyi belirlemelerine olanak tanır. WhatsApp‘taki ‘Son Görülme’ özelliği, Herkes, Kişilerim, Kişilerim hariç ve Hiç kimse gibi dört seçeneğe sahip olacak. Bu özellik, Durum için WhatsApp hedef kitlenizi seçerken verilen seçeneklere benzer.

Anlık mesajlaşma platformundaki deneyimi kullanıcılar için çok kolay ve sorunsuz hale getirmek için tonlarca güncelleme ve özellik üzerinde çalışıyor. Daha önce, teknoloji devinin yöneticilere gruplar üzerinde daha fazla güç verecek yeni bir Topluluklar özelliği üzerinde çalıştığını öne süren raporlar vardı. WABetaInfo‘ya göre, Topluluklar özelliği grup yöneticilerine gruplar üzerinde daha fazla güç veriyor gibi görünüyor. Yeni özelliğin, yöneticilere Topluluk Davet Bağlantısı aracılığıyla yeni kullanıcıları davet etme ve ardından diğer üyelerle mesajlaşmaya başlama yeteneği vereceği tahmin ediliyor.

Yorum Yap