1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji Haberleri
 3. Windows 11’de Nasıl APK Yüklemesi Yapılır?

Windows 11’de Nasıl APK Yüklemesi Yapılır?

windows 11 7773
APK Yüklemesi

Windows 11 için Android Alt Sistemi, 5 Ekim’de gelmesi beklenen en büyük yeni özelliklerden biri. Görünüşe göre Microsoft’un alt sistemi test etmek için daha fazla zamana ihtiyacı var ve özelliği Insider’lara sunmaya başladı, ancak şimdi basit bir numara. beta kanalına katılmadan Windows 11’de Android uygulamalarını yandan yüklemenizi sağlar.

WSA sayesinde, Android uygulamalarını Windows 11’e Google Play Store olmadan yükleyebiliyoruz. Ayrıca Amazon, Google veya Samsung gibi uygulama mağazalarında bulamadığınız mobil uygulamaları yüklemenize ve kullanmanıza olanak tanır.

Windows için Android Alt Sisteminin harika yanı, neredeyse tüm Android uygulamalarını cihaz ayarlarında değişiklik yapmadan yüklemenize izin vermesidir. İşlem, telefonunuzdaki uygulamaları yandan yüklemeye benzer, ancak Komut İstemi’ne aşina olmalısınız.

Microsoft, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki test kullanıcılarının Windows 11’de Amazon AppStore’dan Android uygulamaları indirip yükleyebileceğini onayladı. Ancak, Windows 11 için Android Alt Sistemi aşamalı olarak kullanıma sunuluyor, bu nedenle Mağaza uygulaması güncellenmediğinde Amazon AppStore indiremeyebilir.Windows 11’in Android Alt Sistemi, Intel, AMD ve Qualcomm işlemcili uygun cihazlarda mevcuttur. Ek olarak, Windows 11’de Android APK’larını yandan yüklemek için minimum 8 GB RAM gerekirken, desteklenen cihazlarda en iyi deneyim için 16 GB RAM önerilir.

Bu kılavuzda, Windows 11’de Komut İstemi’ni kullanarak uygulamaları yandan yüklemenin en basit yollarından bahsedeceğiz. Yöntemi takip etmek kolaydır, o yüzden nasıl çalıştığına bir göz atalım.

Komut İstemi kullanılarak Windows 11’de uygulamalar nasıl yüklenir?

Komut İstemi ve ADB’nin (Android Hata Ayıklama Köprüsü) temellerini biliyorsanız, APK’ları Windows 11 PC’nize yandan yüklemek çocuk oyuncağı olabilir.

Başlamadan önce, cihazınıza yüklemek istediğiniz uygulamalar için APK’lar indirdiğinizden emin olun. Bu yazı için APKMirror’dan indirilen Brave tarayıcısını kurmayı seçtik.

Beta kanalına katılmadan WSA kullanarak Windows 11’de Android APK’larını yandan yüklemek için şu adımları izleyin:

 1. İndir Android için, Windows Subsystem dan burada .
 2. PowerShell’i (yönetici) açın .
 3. Add-AppxPackage <path to file> girin ( WSA’nın yolunu
  almak için, üzerine sağ tıklayın ve “ Yol olarak kopyala ”yı seçin ve yukarıdaki komuta yapıştırın).
 1. Google’ın web ve indirme Android SDK Platformu Araçları .
 2. Android SDK Platform-Tools’u istediğiniz bir klasöre çıkarın.
 3. Açık , Windows Search ve tip “ Android için Windows alt “ve üzerine tıklayın.
 4. “Android için Windows Alt Sistemi” içinde aşağı kaydırın ve “Geliştirici modu”nu açın.
 5. IP adresini almak için “Dosyalar”a tıklayın. Bu adım, ayarlar sayfasında IP adresi kullanılamadığında gereklidir.

 1. IP adresini hala göremiyorsanız, Yenile’ye tıklayın veya ayarları yeniden açın.
 2. Bittiğinde, Komut İstemi’ni açın.
 3. Android SDK Platform-Tools klasörüne gitmek için cd komutunu kullanın . Örneğin, İndirilenler klasöründeki araçları çıkardıysanız, cd c:\users\username\downloads\platform-tools yazmanız ve enter tuşuna basmanız gerekir.
 1. Komut İstemi’nde, daha önce kopyaladığınız adb connect ip adresi’ni girin .
 2. APK’yı yüklemek için adb install appname.apk kullanın

Yazar Hakkında

Yorum Yap