Güncel Oyun Forumu Haberleri

Geçen hafta Dying Light’ı ücretsiz olarak dağıtarak beğeni toplayan Epic Games Store, bu hafta toplam 320 TL değerinde iki oyunu ücretsiz olarak dağıtıyor. Epic Games Store’da bu hafta MORDHAU ve Second Extinction oyunları ücretsiz olarak sunuluyor. MORDHAU oyunu Steam’de 280 TL’ye Second Extinction oyunu ise 40 TL’ye satılıyor. Bu iki oyunu 20 Nisan saat 18.00’e kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca geçen hafta başlayan Bahar İndirimi kampanyası da aynı tarihte sona erecek. İlk oyunumuz Steam değeri 280 TL olan Mordhau Kılıçları kuşanın, orta çağa gidiyoruz! Geniş silah ve sınıf seçenekleri ile bizlere kale kuşatmalarını ve çağın vahşi savaşlarını gerçeğe yakın biçimde sunan Mordhau özellikle temanın hayranlarını fazlasıyla tatmin edecek. İkinci oyunumuz ise 40 TL değerindeki Second Extinction Dinozorlar her yerde ve dünya artık bizim evimiz değil. Yine de bu tarih öncesi düşmanlarla son teknoloji silahlarımızı kuşanıp evimizi geri almak elimizde. Arkadaşlarınızı toplayarak birlikte adım atabileceğiniz bu yeni dünya pek çok maceraya da gebe. Peki Mordhau ve Second Extinction'a nasıl tamamen bedava sahip olacağız? Epic Games Store'a hesabınızla giriş yapın. Anasayfadaki 'Bedava Oyunlar' kısmının altında yer alan söz konusu oyunlarımızı bulun ve birine tıklayın. Oyun sayfasında 'Yükle' dedikten sonra yeni açılacak pencerede 'Sipariş Ver' diyerek oyunu kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Bir hafta süresince her iki oyunu da kütüphanenize ücretsiz olarak ekleyebileceksiniz ancak sonrasında oyunlara sahip olmak için 320 TL'yi gözden çıkartmanız gerekecek. Bu yüzden 20 Nisan tarihine kadar elinizi çabuk tutmanızda fayda var!
Togg, Fransa'da yaşayan bir Türk tarafından aynı isimle kurulan tekstil markası nedeniyle isim hakkıyla ilgili sorunlarla karşı karşıya kaldı. Türkiye'nin ilk yerli elektrikli otomobilini üretmek için harekete geçen Togg, geçtiğimiz yıl "togg.com" alan adını alamamıştı ve şimdi de marka tescili davasıyla mücadele ediyor. Fransa'daki gurbetçinin aynı ismi kullanarak aldığı marka tescili nedeniyle Togg, ismini bu ülkede tescil ettiremiyor. Olayın içinde ise bazı garip detaylar da var. Fransa'da Kurulan Türk Merkezli TOGG Tekstil Markası TOGG markası, 2019 yılında Muhittin Şahin tarafından oluşturulmuş olup Fransa'da, tekstil ürünleri (3. madde), deri ürünleri (18. madde) ve çanta ve aksesuar üretimi (25. madde) kapsamında tescillenmiştir. Bu sınıfların tescili, TOGG markasının bu ürünlerle ilgili ticari faaliyetlerinde marka koruması sağlamaktadır. Bu sayede, TOGG markası Fransa'da bu ürünlerle ilgili faaliyetlerde bulunan diğer şirketlerin marka ihlallerine karşı yasal koruma altındadır. En Dikkat Çekici Olan ise Tescilin Yapıldığı Tarih oldu Gözlemlediğimiz resmi belgelere göre, Muhittin Şahin'in TOGG markasını Fransa'da 30 Aralık 2019 tarihinde tescil ettirdiği görülmektedir. Ancak, yerli otomobil TOGG, 27 Aralık 2019 tarihinde tanıtılmıştı. Bu durumda, tescil tarihi ve araç tanıtım tarihi arasında bir 'tesadüf' olup olmadığına dair bir yargıda bulunmak şimdilik güçtür. Söz konusu marka tescilinin geçerlilik süresi ise 30 Aralık 2029 olarak belirtilmektedir. Bu tescil, TOGG markasının Fransa'da tekstil, deri ürünleri ve çanta/aksesuar üretimi kapsamında ticari faaliyetlerde bulunması durumunda yasal koruma sağlamaktadır. Tescil sayesinde, TOGG markası bu ürünlerle ilgili ticari faaliyetlerde bulunan diğer şirketlerin marka ihlallerine karşı koruma altındadır. Ancak, TOGG markasının bu ürünlerle ilgili faaliyetlerde bulunup bulunmayacağı ya da bu tescilin yerli otomobil üretimiyle ne kadar bir ilişkisi olduğu konusunda kesin bir bilgi mevcut değildir. Adriana Lima'nın üzerindeki TOGG bu TOGG mu? Eğer basını takip ettiyseniz, Adriana Lima'nın son günlerde 'TOGG' yazılı kıyafetlerle sokaklarda dolaştığı fotoğraflarını görmüş olabilirsiniz. Bu 'TOGG', Fransa merkezli olarak tescillenmiş olan marka ile aynı TOGG markasıdır. ---- TOGG'un online alışveriş sitesinin alan adı "toggstore.fr" olarak belirlenmiştir ve alan adının alınma tarihi who.is gibi herkese açık bir veritabanında 18 Ekim 2022 olarak gözükmektedir. TOGG markası, dünya genelinde tescil edilmiş olsa da Fransa'da, 3, 18 ve 25. maddelerinin tescilli olması nedeniyle bu kategoriler özelinde tescil alamamıştır. Mahkeme, TOGG'un itirazını kabul etmemiş ve TOGG yöneticilerine gurbetçi ile anlaşma yolunu önermiştir. TOGG yöneticileri, bu durumda Muhittin Şahin ile irtibata geçmeye karar vermiştir ancak akıbeti henüz bilinmemektedir. Diğer yandan, Muhittin Şahin sadece TOGG markalı tekstil ve aksesuarları üretip satmak istediğini belirtmiştir.
25-30 Mart tarihleri arasında gökyüzü meraklıları için bir sürpriz var! Jüpiter, Merkür, Venüs, Uranüs ve Mars gezegenleri, Ay'ın da katılacağı bir gösteriyle bir araya gelecekler. Eğer birkaç ay önce kaçırdığınız beşli gezegen buluşmasını gözlemleme şansınızı kaybettiyseniz, endişelenmeyin çünkü farklı gezegenlerden oluşan başka bir beşli sizleri bekliyor. Bu heyecan verici olayı gözlemlemek için nasıl hazırlanacağınızı öğrenmek ister misiniz? Eğer beş gezegeni aynı anda gözlemlemek istiyorsanız, öncelikle gökyüzü sevdalılarının genel kuralına uymalısınız: gözlem yapacağınız zaman gece olmalı ve ufku net bir şekilde görebilmelisiniz. Merkür, beş gezegen arasından çıplak gözle bile kolayca seçebileceğiniz gezegen olacak. Gökyüzünde Ay’dan sonraki en parlak cisim olacak. Ancak, Uranüs’ü gözlemlemek için dürbün veya teleskop gibi araçlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Mobil uygulamalar sayesinde, Sky Tonight veya SkySafari gibi uygulamaları telefonunuza yükleyerek gezegenleri takip edebilirsiniz. Bu sayede, gezegenlerin gerçek zamanlı konumlarını görebilir ve gece nereye bakmanız gerektiğini önceden bilebilirsiniz.
Dead Island 2, birkaç yıllık sessizlikten sonra nihayet piyasaya sürülüyor gibi görünüyor. Ayrıca, Horizon'un muhteşem dünyasına hayran olanlar, Forbidden West için Burning Shores genişlemesi için sabırsızlanabilirler. Mega Man Battle Network serisinin hayranları da Capcom'un altı oyununun tümünü içeren bir koleksiyona göz atabilirler. Nisan 2023'te çıkacak oyunlar arasında Yapıcınızla Tanışın, Overwatch 2 - 4. Sezon, Tron Kimliği ve Ardıl Görüntü gibi oyunlar yer alacak. Ayrıca, Disney Speedstorm, Minecraft Legends ve Bramble: Dağ Kralı gibi diğer oyunlar da Nisan ayında piyasaya sürülecek. Star Wars Jedi: Survivor ve The Last Case of Benedict Fox da oyun tutkunlarının ilgisini çekebilir. Meet Your Maker (PC, PS4/5, Xbox One, XSX/S) - Nisan 4 Creed: Rise to Glory - Championship Edition (PlayStation VR2) - Nisan 4 GrimGrimoire OnceMore (PS4/5, Switch) - Nisan 4 Everspace 2 (PC) - Nisan 6 Overwatch 2 - Season 4 (Consoles, PC) - Nisan 11 Tron Identity (PC, Switch) - Nisan 11 Ghostwire: Tokyo (XSX/S) - Nisan 12 Mega Man Battle Network Legacy Collection (PC, PS4, Switch) - Nisan 14 Disney Speedstorm Early Access (PC, PS4/5, Switch, Xbox One, XSX/S) - Nisan 18 Minecraft Legends (PC, PS4/5, Switch, Xbox One, XSX/S) - Nisan 18 Horizon Forbidden West: Burning Shores (PS5) - Nisan 19 Coffee Talk Episode 2: Hibiscus & Butterfly (PC, PS4/5, Xbox, Switch) - Nisan 20 Tin Hearts (PC, PS4/5, Switch, Xbox One, XSX/S) - Nisan 20 Ad Infinitum (PC, PS4/5, Xbox One, XSX/S) - Nisan 20 DNF Duel (Switch) - Nisan 20 Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp (Switch) - Nisan 21 Dead Island 2 (PC, PS4, PS5, Xbox One, XSX/S) - Nisan 21 Afterimage (PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One, XSX/S) - Nisan 25 Omega Strikers (Switch, PC, iOS, and Android) - Nisan 27 The Last Case of Benedict Fox (PC, Xbox One, XSX/S) - Nisan 27 Bramble: The Mountain King (PC, PS4, PS5, Xbox One, XSX/S, Switch) - Nisan 27 Star Wars Jedi: Survivor (PC, PS5, XSX/S) - Nisan 28
Hogwarts Legacy (22 Şubat 2023) God of War: Ragnarok (2023, çıkış tarihi henüz belirlenmedi) Avatar: Frontiers of Pandora (Piyasaya Sürüldü) Starfield (Piyasaya Sürüldü) Dying Light 2: Stay Human (4 Şubat 2023) Rainbow Six Extraction (16 Şubat 2023) Gran Turismo 7 (4 Mart 2023) Horizon Forbidden West (18 Şubat 2023) Suicide Squad: Kill the Justice League (2023, çıkış tarihi henüz belirlenmedi) The Lord of the Rings: Gollum (2023, çıkış tarihi henüz belirlenmedi) Bu oyunlar, oyun dünyasında oldukça popüler ve beklenen oyunlar arasındadır. Ancak, çıkış tarihleri hala değişebilir ve daha fazla oyunun çıkış tarihi de açıklanabilir. Bu nedenle, oyunseverler, daha güncel bilgiler için düzenli olarak oyun haberleri takip etmelidirler.
Kullanışlı ve şaşırtıcı derecede gizli bir numara, Steam kullanıcılarının Kitaplıklarından aynı anda indirilecek birden fazla oyunu seçerek zaman kazanmalarını sağlar. Kartal gözlü Steam kullanıcıları, aynı anda birden fazla oyun yüklemelerine izin veren zarif bir numara keşfettiler. Valve'nin Steam platformu, sektördeki en büyük çevrimiçi PC oyun satış noktalarından biridir ve müşterilerin bilgisayarlarında veya Steam Deck sistemlerinde hemen hemen her yayıncıdan video oyunları satın almalarına ve indirmelerine olanak tanır. Hatta Steam kullanıcılarının belirli başlıkları indirimli bir fiyata satın almalarına olanak tanıyan özel indirim teklifleri de vardır. Elbette, belirli bir Steam oyununu satın aldıktan sonra onu indirmenin uzun süreci gelir. Söz konusu oyunun boyutuna ve kullanıcının internet hızına bağlı olarak, oyuncuların Digimon World: Next Order gibi en son Steam sürümüne geçmesi birkaç dakikadan birkaç güne kadar sürebilir . İşleri daha da sıkıcı hale getiren şey, kullanıcıların Steam hesaplarında aynı anda indirilmek üzere yalnızca bir başlık seçebileceklerine dair yaygın inanış - ki aslında durum hiç de öyle değil. Elbette, Reddit kullanıcısı roryc102 kısa süre önce Steam kullanıcılarının , Kitaplık ekranındaki yan menüden isimlerine shift tuşuyla tıklayıp sağ tıklayıp ardından "Seçileni Yükle"yi seçerek Steam kitaplıklarından aynı anda birden fazla oyun indirebileceklerine dikkat çekti. çıkan açılır menü. Roryc102, bunu göstermek için bu şekilde kurulan bir grup oyunun ekran görüntüsünü yayınladı ve yorum bölümündeki birçok kullanıcının Steam oyunlarını birer birer seçmeleri gerekmediğini anlamalarının bu kadar uzun sürdüğünden şikayet etmelerine yol açtı. . Diğer Reddit kullanıcıları, aynı anda birden fazla Steam başlığı seçme yönteminin, eski oyunları toplu halde kaldırmak ve disk alanını boşaltmak için de kullanılabileceğini ve bu süreçte o anda oynamak istedikleri oyuna yer açabileceğini belirtti. Bununla birlikte, bu kısayol, oyuncuların aynı anda kurulacak birden fazla oyunu seçmesine izin verse de, yine de teker teker indirilmeleri gerekecek. Ancak, kitaplıklarından birden fazla oyun indirmek isteyen Steam kullanıcılarının bu gizli numarayı faydalı bulacağına şüphe yok. Birkaç Steam oyununu aynı anda seçme yeteneği, görünüşe göre birkaç yıldır mevcut, ancak şaşırtıcı bir şekilde, shift tuşunu basılı tutup bir açılır menü için sağ tıklamak kadar kolay olmasına rağmen, şaşırtıcı bir şekilde çok az kullanıcı bunu biliyor gibi görünüyor.
Call of Duty için Sony ve Activision arasındaki PlayStation münhasırlık anlaşması neredeyse bitmek üzere. Bu, Sony'nin Microsoft ile Activision arasındaki satın alma anlaşmasını neden bu kadar çaresizce engellemeye çalıştığını açıklamaya yardımcı olabilir. Call of Duty'i PlayStation'da bulundurmanın alternatif yolları olsa da Sony, seri üzerindeki hakimiyetinden vazgeçmeye hazır olmayabilir. Microsoft'un Activision'ı satın alma girişimi etrafında çok şey oluyor ve görünüşe göre olay örgüsü daha da derinleşiyor. Bu hafta Microsoft, Call of Duty'i daha geniş bir kitleye ulaştırmak için hem Nintendo hem de Nvidia ile 10 yıllık bir anlaşma imzaladı ve aynı anlaşmayı Sony'ye teklif etti. Ancak Sony bunu kabul etmek istemiyor gibi görünüyor. Anlaşma, Call of Duty'nin aynı gün anlaşmayı imzalayan tüm platformlarda aynı özelliklerle piyasaya sürüleceği anlamına geliyor ve Microsoft, şu anda satın almayı engellemeye çalışan çeşitli ülkeleri yatıştırmaya yardımcı olacağını umuyor. Ayrıca bu hafta Microsoft ve diğer ilgili taraflar, Activision'ın satın alınması lehinde veya aleyhinde Avrupa Komisyonu önünde konuşacak.
Samsung, 1 Şubat'ta San Francisco'da bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliğine ev sahipliği yapacağını duyurdu ve bu, üç yıl aradan sonra ilk yüz yüze etkinliği olacak. Şirket, hangi ürünleri piyasaya sürmeyi planladığından bahsetmedi, ancak son birkaç yıla bakıldığında Galaxy S23 serisinin ortaya çıkacağı neredeyse kesin. Geçen yıl olduğu gibi, Samsung'un katlanabilir olmayan amiral gemisi serisi üç modelden oluşacak. Bunların tümü , Avrupa gibi daha önce yalnızca Exynos türevlerine sahip olan bölgelerde bile Qualcomm'un yeni Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile donatılmış olarak gelmelidir . Depolama seçeneklerinin, serinin tamamı için öncekilerin iki katı olan 256 GB'tan başlayacağı bildiriliyor. Kamera departmanı da, Samsung'un İyileştirilmiş düşük ışıkta çekimler ve astrofotografi modlarının reklamını yapan en son teaser'ları ile bir yükseltme alacak. Son söylentiler, Galaxy S23 Ultra'nın 200 megapiksel Çözünürlüğe sahip yeni bir birincil kamera sensörüne sahip olacağını gösteriyor. Sensör, gündüz çekimlerinde ek ayrıntı sağlamanın yanı sıra, 16 piksele kadar ışığı tek bir pikselde birleştirerek düşük ışıkta fotoğrafçılığı önemli ölçüde iyileştirebilecek. vanilya Galaxy S23 3.900mAh bataryaya sahip olacak (önceki modeldeki 3.700mAh'den daha yüksek), daha büyük Galaxy S23+ ise 45W şarj destekli 4.700mAh batarya ile gelecek. Ne yazık ki, Ultra varyantı bir yıl daha 5.000 mAh ile takılıp kalacak, ancak verimlilik iyileştirmelerinin biraz daha iyi pil ömrü ile sonuçlanacağı umulmaktadır. Samsung, Unpacked etkinliğinde yeni Galaxy Book 3 serisini de tanıtacak. Bunlar muhtemelen hem geleneksel hem de 2'si 1 arada varyantlarda gelecek ve Intel'in geçen hafta CES'te tanıtılan en yeni 13. nesil mobil işlemcilerini içerecek. Galaxy Unpacked etkinliği 1 Şubat'ta 10:00 PT / 13:00 ET'de başlayacak ve şirketin YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacak. Kullanıcılar , yaklaşan cihazlarda şimdiden rezervasyon yapabilir. Bu rezervasyonu bir ön siparişle takip ederseniz, Samsung web mağazasında 100 $'a kadar kredi sunuyor.
League of Legends 2023 Sezonu Sinematik başarısız olurken, Riot Games gelecekte daha şeffaf olma sözü veren bir özür mesajı yayınladı. Riot Games, 2023 Sezonu sinemasının ezici bir çoğunlukla olumsuz karşılanmasının ardından League of Legends Twitter hesabı aracılığıyla halka açık bir özür yayınladı . Birçok oyuncu, kısa videonun League of Legends'ı anlamlı bir şekilde tanıtma konusunda pek bir şey yapmadığını ve aynı zamanda yaklaşan dereceli sezon için heyecan yaratmada başarısız olduğunu hissetti. Geleneksel olarak her League of Legends dereceli sezonunun başlangıcından önce yayınlanan sinematik , orijinal bir film müziği çalarken geleneksel olarak Runeterra'nın en güçlü güçlerinden bazıları arasındaki büyük ölçekli savaşları içeren, oyunun oyuncu tabanına ilham vermeyi amaçlıyor. League of Legends 2023 için sabırsızlıkla beklenecek çok şey olmasına rağmen , oyunun en son fragmanı yeni öğeler, orman arkadaşları ve şampiyonlar gibi son güncellemeleri yansıtmak için çok az şey yapıyor. 2023 Sezonu sinematiği, önceki sezonun sinematik süresinin yarısından biraz daha uzun ve dünya çapında fazla bir şey içermediği için eleştirildi - görüntü, Sihirdar Vadisi'ndeki bir kelebeği seslendirme oyunu olarak izliyor.
Pokemon Company ve Niantic, Pokemon GO'da beklenen Şubat 2023 Topluluk Günü etkinliği için öne çıkan Pokemon'u ortaya koyuyor. Şubat 2023 Pokemon GO Topluluk Günü için Pokemon, The Pokemon Company ve Niantic tarafından zaten seçildi ve Noibat'tan başkası değil. Yaklaşan Pokemon GO Topluluk Günü etkinliği, sınırlı bir süre için artırılmış ödüllerle Uçan/Ejderha tipi Pokemon'a ışık tutacak. Her ay, Pokemon GO Topluluk Günü , artırılmış görünüm oranlarına sahip popüler bir Pokemon ve son gelişimleri için özel bir Ücretli Saldırı hareketi sunuyor. Ek olarak, oyuncuların aylık Topluluk Günü etkinliği sırasında seçilen Pokemon'un Parlak bir varyantıyla karşılaşma şansı daha yüksektir. Etkinlik süresi boyunca, artırılmış Stardust ödülleri, yakalama XP ödülleri ve cazibe modülü etkinliği dahil olmak üzere çeşitli bonuslar etkindir. Sonuç olarak, Topluluk Günü her ay Pokemon GO'da gerçekleşecek en aktif etkinliklerden biridir , bu nedenle oyuncular ekstra ödüller ve Parlak Pokemon için katılmaya teşvik edilir.
Sony, Ocak 2023 için yeni PlayStation Plus Premium oyunlarını onayladı ve seriye üç klasik oyun daha eklendi. Sony, 17 Ocak Salı gününden itibaren PlayStation Plus Premium hizmetine gelecek üç oyunu duyurdu . PlayStation Plus Premium , PS Plus'ın mevcut en pahalı sürümüdür ve asıl çekiciliği, abonelere retro oyunlara erişim sağlamasıdır. PS Plus Premium abonelerine PS1, PS2, PSP ve PS3 oyunları sunar. PS Plus Premium lansman serisi , güzel bir klasik oyun seçkisi içeriyordu ve o zamandan beri hizmete daha da fazla eski usul oyun eklendi. PS Plus Premium'a yöneltilen yaygın bir eleştiri, yeterli PS2 ve PSP temsiline sahip olmadığı yönünde ve maalesef Ocak 2023'te eklenen oyunlarla bu trend devam edecek gibi görünüyor.
PlayStation Plus Extra aboneleri, Sony'nin bu ayın sonlarında kataloğu güncellemesiyle Ocak 2023'te on ek oyuna erişim elde edecek Sony, Ocak 2023'te PlayStation Plus Extra'ya 10 oyunun geleceğini doğruladı. PS Plus Extra ve Premium üyeleri, Essential katmanında kullanıcılara sunulan ücretsiz oyunların yanı sıra her ay yeni oyunlara erişim elde ediyor. PS Plus Premium aboneleri , oyunların sınırlı süreli deneme sürümlerini ek ücret ödemeden indirme yeteneği gibi daha fazla özellikten yararlanırken, yüzlerce başlık içeren ana katalog hem Ekstra hem de Premium için kullanılabilir. Aboneler Star Wars Jedi: Fallen Order , Axiom Verge 2 ve Fallout 76'yı hiçbir ek ücret ödemeden oynayabileceğinden, Ocak 2023 için ücretsiz aylık PS Plus oyunları yayında. Bu, kullanıcılara Mart ayında devamı çıkmadan önce Fallen Order'ı oynamak için harika bir fırsat sunuyor . Şimdi, Sony, Ocak ayının sonlarında PS Plus Extra serisine 10 oyunun geleceğini açıkladı.
Fallout serisinin hayranları artık Fallout 3'ün Çin Ordusu'nu Fallout 4'ün oynanışına dahil eden yeni eklenen bir modu oynayabilirler. Popüler kıyamet sonrası oyunu Fallout 4 , oyunculara bir dizi yeni görev sunan Chinese Remnants adlı, kullanıcı tarafından oluşturulmuş yeni bir mod aldı. Fallout 4 , Bethesda Game Studios tarafından geliştirildi ve 7 yılı aşkın bir süre önce piyasaya sürülmesine rağmen türünün en iyi video oyunlarından biri olmaya devam ediyor. Oyunun popülaritesini korumaya yardımcı olan bir özellik, oyuncuların oyunun belirli yönlerini kolayca değiştirmesine ve özelleştirmesine olanak tanıyan mod kataloğudur. Fallout 4 modları PC, PlayStation 4 ve Xbox One'da mevcuttur ve oyunun çalışma şeklini büyük ölçüde değiştirebilirler. Grafikleri geliştiren modlardan yeni görevler ve hikayeler ekleyen modlara kadar her oyuncu, oyun deneyimini yükseltmek için bunları kullanabilir. Oyun için binlerce PC modu bulunurken, teknik kısıtlamalar nedeniyle Xbox One ve Playstation 4 oyun konsolları için çok daha az seçenek mevcut.
Rockstar Games, Red Dead Online için sınırlı bir süre için sunulan çok sayıda ödül bonusu, kozmetik seçenek ve daha fazlasını onaylıyor. Rockstar Games, Red Dead Online'ın bu ay sınırlı bir süre için büyük ödül bonusları ve diğer ek güzellikler sunduğunu onayladı . Bazı Red Dead Online hayranları, Red Dead Redemption 2'nin canlı hizmet versiyonunun mirasını zamansız bir cenaze töreniyle anmış olsalar da , diğer oyuncular oyun içinde yeni yılı kutlarken normalden daha fazla kazanabilecekler. Rockstar Games Twitter hesabı, 3 Ocak'ta Red Dead Online hayranlarının Ocak ayı için oyuna giriş yapmak için pek çok bahanesi olduğunu paylaştı. Çevrimiçi kovboy deneyiminin tadını çıkarmaya devam eden birkaç Red Dead Online oyuncusu olsa da, diğerleri bir yılı aşkın süredir içerik güncellemelerinin olmaması ve Rockstar Games'in büyük yamaların zaten yayınlandığını doğrulaması nedeniyle bundan vazgeçti. Bazı Red Dead Online oyuncuları, bu onaydan bu yana oyunu başka amaçlar için terk etti, ancak Rockstar Games'in alternatif deneyimi GTA Online , düzenli güncellemeler ve The Contract adlı yakın tarihli bir genişleme paketiyle güçlenmeye devam ediyor .
Square Enix'teki önemli bir figür, bu yılın ilerleyen zamanlarında Final Fantasy serisiyle ilgili olarak yakında yapılacak "büyük bir duyuru"nun ipuçlarını veriyor. Square Enix , bu yıl yapılacak büyük bir duyurunun yanı sıra diğer devam eden projelerinden de bahsetti. Bilgi, doğrudan Square Enix üretim ve geliştirme ekiplerinden gelen bir dizi mesajla geldi ve oyun devinin büyük hitlerinden birçoğunu içeriyordu. Ana projelerinden ikisi olan Final Fantasy 7 Rebirth ve Final Fantasy 16'nın çıkması nedeniyle şirket için şimdiden büyük bir yıl olacak. Yeniden yapım üçlemesinin tartışıldığı yakın tarihli bir röportajın parçası olarak yapımcı Yoshinori Kitase , zamanı geldiğinde Final Fantasy 7 Rebirth hakkında daha fazla haberin geleceğini belli belirsiz belirtti . Şu andan itibaren oyunun 2023 kış sürümü için planlanıyor. Bu arada, Final Fantasy 16'nın 22 Haziran olarak belirlenmiş bir çıkış tarihi var ve yılın sonuna kadar süreli bir PS5'e özel olacak.
Twitch, kullanıcılar dünya çapında akışlar ve sohbet pencerelerinin doğru şekilde yüklenmemesiyle ilgili raporlar sunduğundan, beklenmeyen büyük bir kesinti yaşıyor. 3 Ocak sabahı Twitch , dünya çapında hem yayıncıları hem de normal kullanıcıları etkileyen, site çapında büyük bir kesinti yaşadı. Kesinti, sosyal medyadaki kullanıcılar tarafından toplu olarak bildirildi ve Twitch , kullanıcı raporları geldikten hemen sonra sitenin arayüzüyle ilgili sorunları çözmek için hızlı bir şekilde çalıştı. Haber, Amazon'un sahip olduğu yayın hizmetinin sıkıntılı bir 2022'den kurtulmaya çalışmasıyla geldi. Yayıncıları çevreleyen çok sayıda tartışma, sitenin içerik oluşturuculara genel olarak ödeme yönteminde yapılan değişiklikler arasında, Twitch en iyi zamanları yaşamadı. Bununla birlikte, Twitch deneyimi iyileştirmeye hazırlanırken, reklamları masaüstü tarayıcılarda izleyiciler için daha az rahatsız edici hale getirme planlarıyla, sitenin izleyicileri tarafından reklamların nasıl deneyimleneceğine ilişkin değişiklikleri duyurdu. Bununla birlikte, site kesintisi meydana geldiğinde bu reklamlar çalışamadı
Pokemon geliştiricisi Game Freak, kült hit Nintendo 3DS oyunlarından birini bu ayın sonlarında iOS cihazlarında Apple Arcade'e getiriyor. Pokemon serisinin arkasındaki stüdyo Game Freak , Nintendo 3DS'deki diğer oyunlarından birini Pocket Card Jockey biçiminde Apple Arcade'e taşıyor . Pokemon'un en büyük hayranlarının çoğu , serinin arkasındaki stüdyoya aşina değil. Pokemon'u Pokemon'un yayıncısı Nintendo'ya atfediyorlar . Ancak Game Freak özel bir stüdyodur ve Pokemon , zamanının ve kaynaklarının çoğunu gerektirse de, birçok projesinden yalnızca biridir. Game Freak, bir sonraki çabası olan bu Apple Arcade bağlantı noktasıyla diğer özelliklerine sevgi vermeye devam ediyor. Mobil oyunlar, tesadüfen, yıllar boyunca Game Freak için ana odak noktası olmadı. Pokemon ve Game Freak'in diğer oyunlarının birçoğu elde taşınan konsol sürümleri olsa da, mobil her zaman şirketin odak noktasının dışında olmuştur . Son on yılda Game Freak, bunun yerine diğer platformlarda HarmoKnight , Tembo the Badass Elephant , Giga Wrecker ve Little Town Hero gibi oyunlar yayınladı . Ancak Game Freak'in iOS'a çok iyi uyduğuna inandığı bir oyun var.
Markası Need for Speed ve Forza Horizon gibi yarış oyunlarında da boy gösteren dünyaca ünlü Ralli sürücüsü Ken Block, 55 yaşında hayatını kaybetti. Motor sporları ve oyun dünyası, 55 yaşındaki efsanevi aksiyon sporları yıldızı Ken Block'u kaybetmenin yasını tutuyor. Hoonigan Racing Division markası birçok yarış video oyununda yer aldı ve YouTube'daki Gymkhana dublör video serisi , yıllar boyunca milyonlarca spor hayranını eğlendirdi. Ken Block, çeşitli küresel Ralli serilerinde yarıştı ve birden fazla etkinlik kazandı ve hiçbir zaman şampiyonluk iddia etmemiş olsa da disiplinde saygın bir güçtü. Block, 1984 yılında kaykaycı DC Shoes'u kurdu, ardından yarış hayallerinin peşinden gitmek için şirketi sattı. Küresel Ralli Şampiyonası etkinliklerinde yarışan ödüllerinin yanı sıra, o ve Hoonigan markası çok sayıda yarış oyununda yoğun bir şekilde yer aldı. Onun benzerliği ve Hoonigan Racing Division markası altındaki büyük ölçüde özelleştirilmiş arabalar, Dirt , Forza Horizon 5 , Forza Motorsport 7 , Need for Speed (2015) ve CSR Racing 2 gibi oyunlarda yer aldı . Ayrıca 2015 Need for Speed'de de yer aldı.oyunun simgelerinden biri olarak ara sahnelerde oyun.
Yaklaşan zombi hayatta kalma MMO'su The Day Before, Mart çıkış tarihinden önce RTX ile çalışan oyunu gösteren yeni bir teaser fragmanı alıyor. The Day Before'ın RTX grafiklerini sergileyen yeni bir video , oyunculara geliştirici Fntastic'in yakında çıkacak oyununa bir kez daha göz atma fırsatı veriyor. Kısa klipte, kıyamet sonrası zombi MMO'sundan görüntüler, The Day Before'ın Mart'ta piyasaya sürülmesinden önce sabırsızlıkla beklenecek nelerin olduğunu gösteriyor The Day Before'ın planlanan çıkış tarihinden sadece birkaç ay uzakta olmasıyla birlikte , birçok oyuncu yakında çıkacak olan hayatta kalma MMO'su hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek istiyor. Oyunun geliştiricisi Fntastic, geçtiğimiz günlerde web sitesinde stüdyonun büyük ölçüde gönüllü çalışmaya dayandığını açıkladığı için ateş altındaydı ve bu, stüdyonun seçimini sömürücü olarak gören birçok oyuncunun hoşuna gitmedi. Tartışmaya rağmen Fntastic, oyunu orijinal Haziran 2022 sürümünden önce erteleyerek ve oyunun RTX yeteneklerini çok kısa bir oynanış görüntüsüyle birlikte kısa bir şekilde göstererek Mart ayı için hedefte görünüyor.
Açık dünya Harry Potter aksiyon-RPG Hogwarts Legacy için bazı ön siparişler yayıncı Warner Bros. Interactive tarafından iptal ediliyor. Bazı Hogwarts Legacy oyuncuları, oyun için ön siparişlerinin iptal edildiğini fark ediyor. Hogwarts Legacy , 2023'ün en çok beklenen oyunlarından biri ve çıkış tarihi de çok yakında. Pek çok Harry Potter hayranı yakında Hogwarts'ın açık dünya versiyonunu keşfetme şansına sahip olacak, ancak herkes ilk günden atlayamayacak.
Üst