GRANDEKİNOKS

İkinci bir şans kazanmak, İlkine ihanet etmektir.
Admin
Alınan Beğeni:698
Ödül Puanları:911
Minecraft
Kipiterestus#3232
Merhabalar değerli, yarasa.net takipçileri

GTA 5 çıktığından beri oynama fırsatım olmamıştı ki epic games'in bir defaya mahsus değil 17 hazirana kadar sınırsız 60 TL'lik indiriminden yararlanıp hemen GTA 5'İ yükledim.
İşte 60 TL'lik indirimi duyurduğumuz konu linkimiz; https://www.yarasa.net/konu/epic-games-17-hazirana-kadar-herkese-60-tllik-indirim-firsati.218/
Güncel tüm steam, epic games vb. indirimlerini ve indirim kuponlarını bulup takip edebileceğiniz bölümümüz içinse; https://www.yarasa.net/forumlar/oyun-indirimleri.61/ bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Evet gelelim meselemize, GTA 5'i indirdim. Online'a henüz bakmadım bu arada %43 indirimli halinde bile 92 TL olan GTA'yı 60 TL epic games indirimiyle 32 TL'ye aldığımı söylemeden geçemeyeceğim. :)
Oyunumuzu indirdik her şey çok iyi çok güzel, story moduna girdim. Her şey İngilizce, anlamıyorum. İnternette biraz araştırdım bulduğum dökümanlar belki sizin işinize yaramıştır ama bende Türkçeleştirmeye yetmedi.
Oyuna girdiğimde GTA 5 Türkçe olmadı. İnternette anlatılanların eksik anlatıldığını fark edip hemen bu konuyu açasım tuttu. Umarım benim gibi GTA 5 'i Türkçe olmayan arkadaşlara çözüm olur bu konu.

Hemen gelelim anlatıma;

1. Öncelikle bu linkte OpenIV'ı indiriyoruz...

2. İndirdiğimiz OpenIV programını kuruyoruz...

3. GTA 5'in "Windows" platformunu seçin. GTA 5 dizinini sorduğunda GTA 5'in bilgisayarda kurulu olduğu dizini seçin.

4. Program çalıştığında, açılan menüden "Tools" sekmesine gelip "ASI Manager"a tıklayın.

5. Açılan pencerede "ASI Loader" ve "OpenIV.ASI" için "Install" tuşuna tıklayarak ikisini de kurun, onay penceresi çıkarsa onaylayın. Aşağıda ki şekilde olmazsa GTA 5 Türkçe Olmadı hatası ile karşılaşırsınız.

1623190547414.png

6. Tekrar "Tools"a gelip "Package Installer"a tıklayın.

7. İndirmiş olduğunuz ".oiv" uzantılı yama dosyasını seçin, "Install"a tıklayın. Ekrana klasör seçenekleri geldiğinde "mods folder" seçeneğini seçin ve kurulumu başlatın.

Kurulum işlemi birkaç dakika boyunca sürebilir, buna dikkate alın. GTA 5'e gelen güncellemelerin ardından artık GTA: Online'a Türkçe yama dahil herhangi bir yama ile girilemiyor. GTA: Online'a girmek isterseniz yamayı pasif konuma getirmeniz gerekiyor.

GTA 5 Türkçe yama nasıl deaktif edilir? (GTA Online girmeden önce yapmanız şart):
  • Oyunun kapalı olduğundan emin olun.
  • OpenIV'i açın.
  • Üst menüden "Tools" sekmesine gelip "ASI Manager"a tıklayın.
  • Açılan pencerede "ASI Loader" bölümü "INSTALLED" veya "NOT INSTALLED" olarak gözükecektir.
  • Yandaki butonu kullanarak kurulum durumunu değiştirebilir, yamayı aktif veya deaktif edebilirsiniz.
  • INSTALLED konumuna getirdiğiniz takdirde yama aktif olur.
  • NOT INSTALLED seçeneğini seçtiğinizde ise yamanız pasif yani deaktif olur ve GTA 5: Online’a girişte herhangi bir problem yaşamazsınız.