LoL Yeniden Bağlan Hatası Çözüm Rehberi (1 Viewer)

midasbal

Yarasa Kolik
Yarasa
Katılım:19 Ocak 2022
Mesajlar:40
Tepkime puanı:0
Puanları:11
World of Warcraft
league-of-legends-nedir-lol-de-kac-sampiyon-var-13380674_3386_amp.jpg


Nasıl Yapılır?


League of Legends oynarken yeniden bağlanma hatasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız ve çözüm arıyorsanız bu makaledeki LoL Yeniden Bağlantı Hatası Nasıl Çözülür sorusunun cevabına yanıt vermeye çalışacağız.

Kötü bir internet bağlantısı, arızalı bir güvenlik duvarı veya başka bir şey bu sorunun kaynağı olabilir. Hata uyarısı, şampiyon seçimi sırasında, giriş ekranında ve hatta oyun sırasında görüntülenebilir. Her durumda, sorunu çözmek basittir.

Kendinizden şüphe duymaya başlamadan önce sunucu durumunu kontrol etmelisiniz. Muhtemelen sorun sizden kaynaklı değil. Hata sunucularda ise yapabileceğiniz tek şey beklemek.

Sunucunun durumunu kontrol ettikten sonra geri dönün ve oyununuzu kontrol edin. Hata mesajı yeniden belirirse, güvenlik duvarı kontrol edilmeli ve güncellenmelidir. Güvenlik duvarları bazen internet bağlantınıza erişimi engelleyerek bu soruna neden olabilir.

Güvenlik duvarlarının normal koşullar altında LoL iletişimini engellememesi gerekir, ancak güncel olmadıklarında başarısız olma eğilimindedirler. Bu sorunu gidermek için güvenlik duvarınızı tamamen devre dışı bırakabilir (ki bu önerilmez) veya güncelleyebilirsiniz.

Varsayılan Windows güvenlik duvarını kullanıyorsanız: Başlat, Denetim Masası, Sistem Güvenliği, Windows Güvenlik Duvarı'na gidin ve Kapat'ı seçin. Bu talimatları doğru bir şekilde uygularsanız, Windows güvenlik duvarı kapatılacaktır.

Bu işe yaramazsa, bir seçeneğimiz daha var. DNS ayarlarınızı geçici olarak değiştirerek sorunu hemen çözebilirsiniz.

Denetim Masası'nı açın, Ağ ve İnternet, Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne gidin ve ardından Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin. Ağınızdaki (Ethernet veya Wi-Fi) sağ tıklamayın ve menüden Özellikler'i seçin.

Bundan sonra İnternet Protokolü Sürüm 4'ü (TCP/IPv4) seçin ve ardından bir kez daha Özellikler'e tıklayın. Son olarak, Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan kısmı altında, Google'ın Genel DNS'sini veya başka bir seçeneği seçin.

Bunu yapmak için ilk kutuya 8.8.8.8 ve ikinci kutuya 8.8.4.4 yazın.
 

Users who are viewing this konu

Benzer konular

Üst