Minecraft Geniş Çaplı Server Nasıl Kurulur? (1 Viewer)

midasbal

Yarasa Kolik
Yarasa
World of Warcraft
2022-01-25 19_35_01-fb8f4675-955f-4930-aab4-3292ec16289e.jpg (1600×600).png

Minecraft sunucusunun nasıl kurulacağı konusu biraz geniş. Temel olarak, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz basit sunucuları ücretsiz sunucularla sağlayabilirsiniz, ancak bu yazıda çok sayıda oyuncu çekmek için tasarlanmış sunuculara odaklanacağız.

Onları nasıl kuracağımıza geçmeden önce bu sunucuların ne olduğunu tartışalım. PC'niz gibi Minecraft gibi oyunlarda kullanılan sunucuların her biri teknolojik özelliklere sahiptir. Her durumda, kendi bilgisayarınızı küçük bir sunucu olarak kullanabilirsiniz. Büyük sunucular ise sunucu hizmeti veren kuruluşlardan kiralanmalıdır.

Çeşitli hosting firmaları sunucu kiralamak için paketler sunmaktadır. Bu tür siteleri ziyaret ederek size en uygun sunucu hizmetini bulabilirsiniz. Ayrıca bu sitelerden sunucu kiralayarak kurulum konusunda yardım alabilirsiniz, bu da Minecraft sunucusu kurma işlemini çok daha kolay hale getirecektir.

Sunucular için Gaming VDS ve Gaming Panel arasındaki fark nedir?

Minecraft sunucusu kiralayacağız ama hangi altyapı ile gitmeliyiz?

Bu altyapılar arasındaki benzerlikler ve zıtlıklar hararetle tartışılmaktadır. Gaming PANEL ve Gaming VDS bu altyapıların isimleridir. Bu seçimler, sunucuyu nasıl yönettiğinizi etkileyecektir.

Gaming Panel Nedir?

Sunucu barındırmaya yeni başlayanlar için harika bir yapı. Daha önce hiç sunucu açmadıysanız veya konuya yabancıysanız, Gaming Panel tercih edilen seçenektir. Bunun nedeni, bir sunucu kurduğunuzda birçok ayar ve dosya ile uğraşmak zorunda kalmanızdır. Bu altyapıyı kullanırsanız sunucuyu kiraladığınızda yapmanız gereken tüm işlemler otomatik olarak yapılır.

Gaming Vds nedir?

Bu yönetim sistemi, daha fazla deneyime sahip kişiler için tasarlanmıştır. Daha profesyonel anlamda tüm sunucu kurulumunu kontrol etmenizi sağlayan bir çözümdür. Kendi bilgisayarınızda geziniyormuş gibi sunucunuzu kontrol edebilirsiniz. Tüm ayarlar ve dosyalar üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz.

Gaming Vds, uzmanlar arasında en popüler sistem olmasına rağmen, iş yükü oldukça fazladır. Bir sunucu kiraladığınızda, sunucunun kurulumundan, güncellenmesinden ve yapılandırılmasından yalnızca siz sorumlusunuz. Bu, Gaming Panel hizmetinden daha fazla yük gerektirir.

ELİFİM

Yarasa Yeni Üye
Yeni Üye
Minecraft
Yaptigim arastirmalarda Minecraft dünya genelinde çok fazla oynan oyunlar arasinada , bende çok fazla ilgi duydum kutuların bir araya gelmesinden oluştuğunu biliyorum ve bana çok.ilginc geliyor, daha fazla bilgi ve doğru bilgiye ulaşmak için yazdım Android tlf da da Minecraft oynanirmi versiyonu vermi, varsa en son versiyonunu nerden bulabilirim

Users who are viewing this konu