Haber New World Haftada 135.000 Oyuncu Kaybediyor

Rohirrim

Yol karardığında Yolunu Ayırana Dost Denmez.
Co
Katılım:11 Eyl 2021
Mesajlar:222
Alınan Beğeni:140
Ödül Puanları:244
Skyrim
OnlyForward🌟🌀#3449
Amazon, Steam tarihinde en çok eş zamanlı oynanan oyunlardan biri olarak listelenen MMO New World için başarılı bir Çıkış yaptı. Yine de şimdi bu türdeki oyuncuları elde tutmanın ne kadar zor olduğunu keşfediyor ve New World , oyuncuları endişe verici bir hızla azalıyor.

Steamcharts'ta New World'ün eşzamanlı oyuncu zirvelerini takip etmek, New World'ün lansmanından bu yana her hafta ortalama 135.000 eşzamanlı oyuncu kaybettiğini ve düşüş eğiliminin devam ettiğini ortaya koyuyor.

İşte lansmandan bu yana trendin nasıl göründüğü. Genellikle haftalık en yüksek nokta gibi görünen Pazar günlerini seçtim:

  • 10-3: 913.000 oyuncu
  • 10-10: 726.000 oyuncu
  • 10-16: 608.000 oyuncu
  • 10-23: 508.000 oyuncu

New World Haftada 135.000 Oyuncu Kaybediyor.jpg


Düşüşler yavaşlıyor, ancak bu haftada ortalama 135.000 düşüş demek ve dibin nerede olduğu belli değil. Henüz Pazar değil, ancak New World'ün hafta içi oyuncu zirveleri şu anda 377.000 civarında.
Çoğu oyun için, bunun gibi bir düşüş sorun olmaz, ancak tüm amacın bir oyuncu tabanını uzun bir süre boyunca sürdürmek olduğu bir MMO için, ilk ayınızdan sonra zirvenizin neredeyse üçte birine düşmesi biraz endişe vericidir. , ve oyuncu tutma konusunda bir şeyler yapılması gerektiğini gösterir.
Daha düşük seviyelerde, oyuncular oyunu aşırı derecede sert ve sıkıcı bulabilir, maksimum seviyeye veya oyunun sonuna ulaşmadan önce tükenebilir.
Daha yüksek seviyelerde, PvP savaşlarını etkileyen çok sayıda hata var ve anlamlı bir PvE oyun sonu eksikliği var. Ve birçok yönden, özellikle iş işçiliği söz konusu olduğunda, eziyet yükseldikçe daha da kötüleşir.

Ayrıca, New World'nın sahip olduğu takdir edilmeyen bir problemin, tam ve mutlak bir hikaye ve dünya inşa etme eksikliği olduğunu söyleyebilirim. Mekanik olarak, oyun çok doğru oluyor ve yine de yerleşik dünyalarda bulunan ve birçok önemli hikaye anını içeren World of Warcraft veya Final Fantasy XIV'ün aksine, New World neredeyse tamamen hikayeden yoksun, her bölge bir kopyala yapıştır sonuncusu ve yeni bir IP olarak, dünyasını veya içindeki herhangi bir karakteri oluşturmak için hiçbir şey yapmadı. Belki bu bir dereceye kadar “korumalı alan” meselesidir ve yine de oyuncular en azından ilgi çekici olmayan bir hikayeyi bitirme ihtiyacı hissetmediğinden, elde tutmaya zarar verdiğini düşünüyorum.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar