Rohirrim

Yol karardığında Yolunu Ayırana Dost Denmez.
Üye
Katılım:11 Eyl 2021
Mesajlar:228
Tepkime puanı:248
Puanları:244
jlıj

New World Lag Düşürme Taktikleri​

Beklenenden daha fazla oyuncu gelirse, sunucular kendilerini baskı altında bulabilir ve talebe yetişmek için ekstra çabaya neden olabilir. Oyuncular bu durumda bazı gecikme, ping sorunları veya gecikmeler yaşayabilir. Hatta bu tür senaryolarda sunucular kapanabilir ve oyuncuların New World'ya giriş yapmasını engelleyebilir .

Bazıları gecikmeyi kare düşmeleri olarak tanımladığından, gecikme türü de oyuncular için farklılık gösterebilir. Benzer görünseler de, tamamen farklı kavramlardır. Ancak bu makale her ikisini de kapsayacaktır.

Özellikle kalabalık alanlarda düzgün kare hızlarını korumakta zorlanabilirsiniz. New World , diğer birçok oyuncuyla birlikte devasa bir dünyada kurulduğundan kaynaklara aç bir oyundur. Kurulumunuz, oyunu yüksek ayarlarda çalıştırabilecek kapasiteden fazla olsa bile, savaşta düşürebilme olabilecek FPS düşüşlerini önlemek için seçeneklerinizi düşürmek isteyebilirsiniz.
New World 'da gecikmeyi azaltmak ve FPS'nizi artırmak için deneyebileceğiniz birkaç püf noktası var . New World'da oyun deneyiminizi nasıl geliştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır

NW-KA-mob-transparent2.png

Arka plan uygulamalarını devre dışı bırak​

Arama çubuğunuza uygulamaları yazın ve arka plan uygulamalarının listesini bulun. Bu ayarlara daha önce dokunmadıysanız, diğer uygulamaları kullanırken istediklerini yapma iznine sahip birkaç arka plan uygulamasıyla karşılaşabilirsiniz. Zararsız olsalar bile, bu uygulamalar bant genişliğinizi ve PC'nizin kaynaklarını kullanır. Birincisi gecikme yaşamanıza neden olabilirken ikincisi Fps düşüşlerine neden olabilir.Tüm arka plan uygulamalarını devre dışı bırakmak, bilgisayarınızın yalnızca New World'ya odaklanmasını sağlar . Oyun oynarken kapatabileceğiniz başka arka plan işlemleri olup olmadığını görmek için Görev Yöneticinize de göz atmalısınız.

Server'in Kalabalık Durumunu Kontrol Et​

Sunucular çöktüğünde veya taleple boğuştuğunda, oyuncular oyundan atılmazlarsa gecikme yaşamaya başlayabilirler.Tüm sunucular kapalıysa veya en sevdiğiniz sunucu sorun yaşıyorsa, düzeltilmesini beklemekten başka seçeneğiniz kalmaz. Geliştiriciler, oyuncuların oyuna geri dönmelerini sağlamak için bu gibi sorunları olabildiğince hızlı çözmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıkları için bu genellikle o kadar uzun sürmez. Ancak sunucular kapalıyken, muhtemelen oyuna giriş yapamayacağınız için New Worlddaki gecikmeyi azaltmak gerekir.

Arka planda indirme olmadığından emin olun​

PC'nizde güvenebileceğinizden daha fazla oyununuz varsa, Steam, New World'nın keyfini çıkarmaya çalışırken birkaç güncelleme başlatabilir . Yüksek internet hızlarına sahip oyuncular bir fark hissetmeyebilirken, bant genişliğinizi artıran güncellemeler ciddi gecikme yaşamanıza neden olabilir.

Arka planda çalışan herhangi bir indirme olmadığından emin olun. Varsa hemen iptal edin. Diğer oyunlar için güncellemeleri iptal ettikten sonra, bant genişliğiniz New World'ya odaklanabilecek ve gecikmesiz bir deneyim yaşamanızı sağlayacak

İnternet Sağlayıcıyınızı Arayın​

ISP'niz nedeniyle New World'da gecikme yaşayacağınız zamanlar olacaktır . Yerel bir kesinti veya prime time trafiği, kullanıcıların çevrimiçi oyunlarda gecikme yaşamasına neden olabilir ve durumun böyle olup olmadığını öğrenmenin tek yolu ISS'nizi aramaktır.

ISS'niz ayrıca size sorun çıkarabilecek bant genişliği sorunlarını da tespit edebilecektir. Şirket, herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmadan kendi tarafında tamir edebilir.
 

kaanx1

Yarasa Yeni Üye
Yeni Üye
Katılım:7 Tem 2022
Mesajlar:1
Tepkime puanı:0
Puanları:1
CSGO
Ping düşürmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Genel olarak ping düşürmeyle alakalı bir rehber arıyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Users who are viewing this konu

Üst