Rohirrim

Yol karardığında Yolunu Ayırana Dost Denmez.
Süper Mod
Katılım:11 Eyl 2021
Mesajlar:164
Alınan Beğeni:103
Ödül Puanları:161
Skyrim
OnlyForward🌟🌀#3449
New World War(Savaş) Taktikleri ve Nasıl Gidilir?

Savaş ilan etmek​


Bir Company bir Bölgeyi ele geçirmesi için, o Bölgeye Savaş İlan etmesi gerekir. Şirketler yalnızca Çatışma Olan Bölgelere Savaş İlan edebilir. Çatışmada Bir Bölge, rakip bir Faction yeterli sayıda PvP Faction Görevi gerçekleştirerek kendi Etkisini %100'e yükselttiği ve o anda kontrol eden Faction veya diğer düşman Faction etkisini azalttığı bir Bölgedir.

Öncü​

Bir Faction bir Bölgede savaşa girdiğinde, bölgeyi çatışmaya sokmak için gereken toplam etkinin en az %10'una katkıda bulunan bir Company , bir şansa Öncü olmak için seçilir. Çatışma sırasında aynı bölgede birden fazla Company Savaş ilan ederse, nüfuz yarışındaki en aktif Şirketlerin Öncü seçilme şansı daha yüksektir. Hiç bir Company %10'dan fazla katkıda bulunmaması gibi pek olası olmayan bir durumda, herhangi bir Company Savaş ilan etmeye hak kazanacaktır. Vanguard Valisi, 50'ye 50 savaşa katılmak için o şirketin üyelerini seçebilir. Bir Şirkette Öncü saflarını doldurmak için yeterli sayı yoksa, Vali Faction herhangi biri veya üçüncü Faction gönüllüler arasından seçim yapabilir.

new-world-company-war-yarasa.net.jpg

Savaş​

Kaleyi geçmek​


Savaş, Bölge Kalesi'ni başarıyla ele geçirerek veya savunarak kazanılır. Saldıran Faction , savunan Faction Bölge Üzerindeki İddiasını ele geçirmek için Kale Kapılarını geçmelidir. Kapıları geçmek için Kapıların önündeki üç Toplanma Noktası ele geçirilmelidir. Saldıran Faction bir Toplanma Noktasını ele geçirdiğinde, savunan Faction tarafından tekrar ele geçirilemez. Ele geçirilen Toplanma Noktaları, saldıran Faction tarafından yeniden doğma noktaları veya Cephaneliğe erişim olarak hizmet etmek üzere belirlenir.

Savaş Silahları​

Saldıran​

Saldıran Faction üyelerine, Savaş Kampının Cephaneliğinde harcanabilecek Savaş Jetonları verilir. Bu Savaş Jetonları, saldırılarına yardımcı olacak Kuşatma Platformları elde etmek için kullanılabilir.

Kuşatma Platformları​

  • Top Platformu (Cannon Platform)
  • Yangın Başlatıcı Platformu(Fire Launcher Platform)
  • Tekrarlayıcı Platformu(Repeater Platform)

new-world-türkiye-kale-savasi-yarasa.net.jpg

Savunma​

Savunanlar, Kale Duvarları boyunca Kuşatma Silahları inşa edebilirler. Kuşatma Silahlarının gücü, Kasaba Projelerini tamamlayarak kazanılan Yükseltmelerle belirlenir.

Kuşatma Silahları​

  • Balista
  • Patlayıcı Top(Explosive Cannon)
  • Tekrarlayıcı Taret(Repeater Turret)
  • Yangın Damlalığı(Fire Dropper)
  • Direnç Boynuzu(Horn of Resilience)

Kuşatma Üreticileri​

Kuşatma Üreticileri, savunan Faction için Kapıları, Cephanelikleri, Tedarik Üreticilerini ve Kuşatma Silahlarını onarmak için kullanılabilecek kaynaklar üretir.

Tuzaklar​

Hem saldıran hem de savunan Faction , Savaş sırasında kullanılacak bir Tuzak cephaneliğine erişebilir.

  • Cehennem Madeni(Inferno Mine)
  • Barut fıçısı(Powder Keg)
 

Personalize

Üst Alt