Rohirrim

Yol karardığında Yolunu Ayırana Dost Denmez.
Süper Mod
Katılım:11 Eyl 2021
Mesajlar:164
Alınan Beğeni:103
Ödül Puanları:161
Skyrim
OnlyForward🌟🌀#3449

Roblox nedir?​

Roblox, herkesin Roblox yazılımını kullanarak başkalarının oynaması için kendi oyununu yapabileceği, oynaması ücretsiz bir oyun platformudur. Yani oyuncular sonsuz sayıda farklı dünyaya katılabilir ve bunların hepsi diğer oyuncular tarafından yaratılan çeşitli oyun türleridir. Roblox ilk olarak 2005 yılında PC'ler için piyasaya sürüldü ve daha sonra resmi olarak 2006'da piyasaya sürüldü.

Roblox Ebeveyn Rehberi , oyunu “çocukların sürükleyici 3D dünyalarda hayal etmelerine, yaratmalarına ve birlikte oynamalarına olanak tanıyan, dünyanın en büyük etkileşimli oyun platformu” olarak tanımlıyor.

Bu kampçıların ücretsiz editörde bu tür oyunlar yaratma hızı beni gerçekten şaşırttı. Bir öğrenciye ne yaptığını sorardım ve “Benim ve arkadaşımın oynayacağı bir oyun yapıyorum” gibi bir yanıtla karşılaşırdım. Kısa bir mola sırasında gerçekten tam bir oyun yaratıp yaratamayacağını sorgular.

Bir sonraki düşüncemi formüle edemeden, kampçı beş dakika önce var olmayan yepyeni bir dünya yarattı. Ardından, bir düğmeye basarak dünyasını Roblox web sitesine gönderdi ve arkadaşı çoktan katılmıştı.

Roblox'ta kaç oyuncu var?​

Kasım 2017 Business Insider makalesine göre Roblox'ta 64 milyon oyuncu var . Bu rakamı perspektife koymak için Minecraft'ın Şubat 2017 itibariyle 55 milyon oyuncuya sahip olduğu bildirildi .

roblox-nedir-yarasa.net.png


Roblox güvenli mi?​

Roblox son derece güvenlidir. Bu, çocuklar için oluşturulmuş bir platformdur, bu nedenle şirketin tüm sohbetlerinde çok katı dil filtrelerinin yanı sıra ebeveynlerin çocuklarının güvenliğini sağlamak için ayarlayabilecekleri bir dizi ayar vardır. Ayrıca, şartlarını ve koşullarını ihlal eden kullanıcıları yasaklamaktan da çekinmiyorlar.

Ek olarak, Roblox, kendilerini internette çocukların güvenliğini sağlamaya adamış Family Online Safety Institute ve kidSAFE Seal Program gibi çeşitli enstitü ve programların üyesidir . ( Roblox SSS'mizde daha fazla harika yanıt alın .)

Roblox ücretsiz mi?​

Roblox hesap oluşturmak için %100 ücretsizdir. Oradan, isterseniz çocuğunuzun hesabına ekleyebileceğiniz bir dizi “İnşaatçılar Kulübü” seçeneğinden birini seçebilirsiniz.

Builders Club , çocuğunuzun hesabına birçok farklı şey sağlayan aylık bir aboneliktir. En önemlisi aylık Robux ödeneğidir. Robux, çocuğunuzun oluşturduğu ürünleri alıp satmak için kullanabileceği oyun içi para birimidir.

Çocuğunuz ayrıca avatarını kişiselleştirmek için harika öğeler satın almak için Robux'u kullanabilir (her zaman büyük bir hit).

Çocuklar için iyi mi?​

Roblox çocuklar için harika! Çocuklar düşünülerek tasarlanmıştır. En iyi yanı, birçok haritanın çocuklar tarafından çocuklar için tasarlanmış olmasıdır. Çünkü bir çocuğun ne istediğini diğer çocuklardan daha çok kim bilebilir?

Eğitim faydaları nelerdir?​

Roblox'ta nasıl oyun oluşturulacağını öğrenmek , birkaç farklı nedenden dolayı son derece değerlidir.

Roblox, çocukların kolayca indirip kendi dünyalarını kurmaya başlamalarını sağlayan kendi düzenleyicisiyle birlikte gelir. Editörün arkasında çok sayıda işlevsellik vardır ve çocukların hayal edebilecekleri her şeyi yapmalarına olanak tanırken aynı zamanda çok sezgiseldir. Başlamak zor değil ve bir kez alıştığınızda, sınır gökyüzü!

Roblox editörü , programlama dünyasında birçok farklı AAA şirketi tarafından yaygın olarak kullanılan Lua adlı bir betik dili kullanır . Adobe, Firefox ve World of Warcraft'ın tümü Lua programlama dilini kullanır, bu nedenle çocuğunuza erken yaşta bu dille deneyim kazandırmak, onların geleceği için uzun bir yol kat edebilir.

Roblox'un kendisi de birçok farklı eğitim uygulamasına sahiptir. Seviye tasarımını (bir oyunu eğlenceli yapan şey - oyunun kendisi), Lua aracılığıyla cebir ve değişkenleri ve hatta Roblox'un oyun içi para birimiyle ekonomiyi öğretebilir.

Burada, iD Tech'te şimdi , çocukların temel bilgileri çok hızlı bir şekilde öğrenmelerine ve onlara ileri teknikler öğretmeye başlamalarına yardımcı olabilecek Roblox ile kurslar sunuyoruz , böylece doğrudan hayallerindeki oyunu yapmaya başlayabilirler ve hatta bu oyundan birkaç dolar kazanabilirler. fazla!

Çocuklar neden Roblox'u sever?​

Çünkü içine girmek çok hızlı ve kolaydır. Oyunlar doğrudan bir tarayıcıdan çalıştırılabilir ve çocuklar oynamak için yüz binlerce farklı oyun arasından seçim yapabilir. Arkadaşlarıyla kolayca bir parti kurabilir ve başkalarının yarattığı farklı dünyaları keşfedebilirler.

Roblox ve Minecraft arasındaki fark nedir?​

Roblox ve Minecraft arasında epeyce büyük farklar var. En büyüğü, büyük bir şirket değilseniz Minecraft'ta oyunlarınızı inşa ederek para kazanmanın neredeyse imkansız olmasıdır. Ayrıca, başkalarının katılması için kendi çevrimiçi sunucunuzu barındırmak için Minecraft'ta aylık bir ücret ödemeniz gerekir. Roblox ile hosting sunucuları tamamen ücretsizdir.

Özünde Minecraft, çocukların aynı boyuttaki blokları hareket ettirmeleri ve yerleştirmeleri için sonsuz genişleyen bir dünyadır. Roblox ile çocuğunuz parçaların boyutlarını ve şekillerini değiştirme yeteneğine sahip olduğu için çok daha detaylı nesneler inşa edebilir.

Son büyük fark, Roblox'un kendi yerleşik oyun komut dosyası oluşturma yeteneklerine sahip olmasıdır . Minecraft'ta herhangi bir şeyi değiştirmek için, oyunun kodunu bulmanız ve düzenlemeniz gerekir, bu yararlı bir beceri olsa da daha zor olabilir. Roblox ile herhangi bir kısıtlama olmadan neredeyse anında temel işlevleri oyununuza kodlamaya başlayabilirsiniz. Bazıları için kodlamaya başlamak için daha kolay bir platform.
 

Personalize

Üst Alt